.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Od 1 lipca zmiany w VAT

Info Baza (2011-07-01), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 1 lipca 2011 r. «

Przerwa techniczna Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR)

Na stronie internetowej Państwowefo Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pojawił się komunikat informujący o przerwie technicznej System Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR). Przerwa będzie trwała od 30 czerwca 2011 r. od godziny 24.00 do 04 lipca 2011 r. do godz.17.00 Przerwa spowodowana jest koniecznością wgrania modyfikacji związanych z wprowadzeniem nowych druków Wn-U-A oraz Wn-U-G
zobacz więcej »


Od 1 lipca zmiany w VAT

Jak donosi Rzeczpospolita od 1 lipca zaczyna obowiązywać unijne rozporządzenie w sprawie VAT. Chodzi o rozporządzenie wykonawcze Rady (UE) nr 282/2011 z 15 marca 2011 ustanawiające środki wykonawcze do dyrektywy 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej. Wiąże ono bezpośrednio - zarówno fiskusa jak i podatników - we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.
zobacz więcej »


Potrącenie z zasiłku chorobowego jest limitowane

Nie można przekazać komornikowi całej kwoty wypłacanej pracownikowi za czas choroby. Obowiązują tu granice, ale inne niż przy wynagrodzeniu za pracę – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pracuje coraz mniej niepełnosprawnych emerytów

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej od 1 marca firmy, które zatrudniają niepełnosprawnych emerytów, otrzymują z PFRON dofinansowanie do ich pensji tylko wtedy, gdy podwładni mają orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności.
zobacz więcej »


Od dziś firmę można założyć w domu przez Internet

Od 1 lipca będzie można, nie ruszając się z domu, zarejestrować działalność gospodarczą i załatwić przez Internet sprawy ZUS-owskie i podatkowe. Umożliwi to wchodząca w życie ustawa dotycząca likwidacji barier w administracji - informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Szef z zagranicy odłoży na emeryturę

Zgodnie z projektem nowelizacji do ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, składki na pracownicze programy emerytalne sfinansuje także zagraniczny pracodawca.
zobacz więcej »


Jak zaksięgować dopłatę do obozu dziecka

Pracodawca chce wypłacić pracownikowi dofinansowanie do obozu letniego dziecka pracownika. Jak tego typu świadczenie ująć w księgach rachunkowych - pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Trzeci filar w Polsce dla pracownika z UE

Trzeci filar w Polsce dostępny będzie również dla pracownika z UE - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Wielu spółdzielców może stracić pracę

Pierwsze spółdzielnie już szykują się do przekształcenia w spółki prawa handlowego. Wielu zatrudnionych w spółdzielniach pracowników może obawiać się o swoje etaty – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Choroba przed 30 dniem ubezpieczenia nie zwalnia z rozliczeń

Pracownik, zatrudniony od 1 maja, przedstawił zwolnienie lekarskie na okres od 26 maja do 2 czerwca. Jakie dokumenty należy za niego złożyć do ZUS, jeśli nie upłynęło jeszcze 30 dni ubezpieczenia chorobowego i będzie mu wypłacane wynagrodzenie tylko za część absencji chorobowej, tj. od 31 maja do 2 czerwca – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy można zmienić formę składania Wn-U-G?

Prowadzę działalność gospodarczą jako osoba o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Od 2010 r. składam wnioski Wn-U-G w formie pisemnej, ale czas uzyskania refundacji jest dłuższy niż w przypadku przekazywania wniosku w formie elektronicznej. Czy obecnie mogę zmienić formę składania Wn-U-G – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


dodano: 2011-07-01 12:29Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.