.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Natychmiastowe rozstanie z chorym pracownikiem

Info Baza (2011-07-05), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 5 lipca 2011 r. «

Natychmiastowe rozstanie z chorym pracownikiem

Przedłużająca się absencja chorobowa pracownika nie jest okolicznością przez niego zawinioną, jednak potrafi poważnie zdezorganizować pracę w zakładzie. Dlatego prawo pracy, choć generalnie utrzymuje zasadę ochrony chorującego pracownika przed zwolnieniem, jednak dopuszcza od tej zasady wyjątki. Aby z nich skorzystać, pracodawca musi spełnić ściśle określone warunki.
zobacz więcej »


Śmierć nie kończy kontroli fiskusa

Podatnik, którego małżonek zmarł w trakcie roku, może się rozliczyć ze zmarłym. Wykorzystana za zmarłego ulga może być kontrolowana przez prawie 6 lat. Gdy odliczenie okaże się bezpodstawne, konieczna będzie korekta zeznania PIT – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Firmę rejestruje się na nowym formularzu CEIDG-1

Od 1 lipca br. w związku z rozpoczęciem funkcjonowania przez Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej obowiązuje nowy formularz wniosku służący do rejestracji działalności gospodarczej oraz dokonywania zmian związanych z wpisem w ­CEIDG. Druk CEIDG-1 zastąpił dotychczas obowiązujący formularz EDG-1.
zobacz więcej »


Jak ująć w księgach dofinansowanie do kolonii dziecka z ZFŚS?

Przyznanie dofinansowania do kolonii dziecka przez zakład pracy powoduje zmniejszenie stanu ZFŚS oraz powstanie zobowiązania wobec właściwego pracownika.
zobacz więcej »


Niepełnosprawny łatwiej zostanie urzędnikiem

Rząd i parlamentarzyści chcą dać dodatkowe uprawnienia osobom niepełnosprawnym szukającym zatrudnienia w administracji publicznej – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Czy nowelizacja ustawy o rehabilitacji jest zgodna z konstytucją?

NSZZ Solidarność domaga się zbadania, czy czas pracy osób niepełnosprawnych nie jest wydłużany tylko po to, aby zrekompensować firmom obniżenie dofinansowań do ich pensji i utratę ulg podatkowych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Jak zaksięgować dopłaty do wypoczynku pracowników?

Ujęcie w księgach rachunkowych dopłat do wypoczynku pracownika zależy od tego, z jakich środków są one wypłacane – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Czy odszkodowanie wraz z należnymi odsetkami jest zwolnione z PIT?

Jeśli sąd przyznał podatnikowi odszkodowanie, od otrzymanej kwoty nie trzeba zapłacić podatku dochodowego. Natomiast wypłata odsetek będzie przychodem do opodatkowania – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-05 08:02Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.