.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe wzory deklaracji PFRON

Info Baza (2011-07-06), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 6 lipca 2011 r. «

Nowe wzory deklaracji PFRON

Do 20 lipca firmy, które są zwolnione z wpłat na PFRON oraz te, które mają taki obowiązek, muszą dokonać korekt informacji przesyłanych do funduszu – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Zmiany w przepisach o PIT i CIT

Następca prawny firmy może w ciągu 30 dni zmienić metodę rozliczania transakcji w walutach obcych – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) poszukuje osób z jednoczesnym poważnym uszkodzeniem wzroku i słuchu

Poszukiwania mają związek z projektem „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce.”, który TPG realizuje w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). PFRON pełni funkcję lidera projektu i wnosi 15% środków na jego realizację.
zobacz więcej »


PESEL zastąpi NIP w kontaktach z fiskusem

Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej i niebędące zarejestrowanymi podatnikami VAT mogą się posługiwać numerem PESEL – donosi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Według jakiego kursu przeliczać przychód nierezydentów?

Zarówno u rezydentów, jak i u nierezydentów przychód z działalności gospodarczej powstaje w tym samym momencie - już gdy jest należny. Tak wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2 czerwca 2011 r. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wydatek na alkomat może być kosztem uzyskania przychodu

Firmy, które mają problemy z używaniem alkoholu przez pracowników, mogą zaliczyć zakup alkomatu do kosztów uzyskania przychodów – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Emerytury będzie można przeliczyć na nowych zasadach

Emeryci łączący pracę zawodową z pobieraniem świadczenia z ZUS, którzy zrezygnują z otrzymywania emerytury, będą mogli ponownie ustalić wysokość świadczenia na podstawie nowej kwoty bazowej. Z takiej możliwości będzie można skorzystać tylko raz – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


ZUS sprawdzi autentyczność dokumentów

Polacy pracujący poza granicami kraju ubiegający się o emerytury z ZUS mają wątpliwości, czy wypłata ich świadczeń zostanie zawieszona na podstawie art. 103a ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Czy faktycznie muszą się zwolnić z pracy u zagranicznych pracodawców? – pyta Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-06 08:04Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.