.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 7 lipca 2011 r. «

Kto może wymontować kratkę z auta bez konsekwencji podatkowych

Od 1 stycznia 2011 r. homologacja ciężarowa w samochodach o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony nie daje korzyści podatkowych. Wielu przedsiębiorców zastanawia się więc nad usunięciem kłopotliwej przegrody w bagażniku. Czy oznacza to konieczność skorygowania odliczonego wcześniej VAT – stawia pytanie Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Bezrobotny, który opiekował się bliskim niezdolnym do samodzielnej egzystencji, może później doliczyć ten okres do emerytury.

Bezrobotny, który opiekował się bliskim niezdolnym do samodzielnej egzystencji, może później doliczyć ten okres do emerytury tylko wtedy, gdy ów bliski ma orzeczenie zaliczające go do pierwszej grupy inwalidzkiej lub stwierdzające całkowitą niezdolność do pracy. Tak wynika z wyroku Sądu Najwyższego z 5 lipca 2011 r. (I UZP3/11), w którym zajął się on sprawą mężczyzny, który w marcu 2009 r. wystąpił o emeryturę do ZUS – donosi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


CIT: W jaki sposób są opodatkowane krajowe i zagraniczne dywidendy

Zasady obliczania podatku od zysku przekazywanego udziałowcowi lub akcjonariuszowi często zależą od postanowień umów międzynarodowych. Wypłacający może się na nie powoływać, tylko gdy uzyskał certyfikat rezydencji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zmiany w e-fakturach

Nowe regulacje prawne bazują na prawie Unii Europejskiej. Zmiany, które weszły w życie od 1 stycznia 2011 wychodzą naprzeciw postulatom zgłaszanym przez przedstawicieli biznesu. Od początku bieżącego roku faktury korygujące do e-faktur mogą być wystawiane w formie elektronicznej oraz papierowej.
zobacz więcej »


Co stanowi podstawę wymiaru świadczeń chorobowych

Niewypłaconych przez pracodawcę, a należnych zatrudnionemu pieniędzy nie uwzględniamy w podstawie wymiaru świadczeń chorobowych. Nawet jeśli podwładny faktycznie je uzyskał od kontrahentów firmy – czytamy Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wynagrodzenia za część miesiąca nie trzeba uzupełniać

Pracodawca nie ponosi odpowiedzialności za niewypłacenie zasiłku opiekuńczego przez ZUS. Nie musi wyrównywać zaniżonych z tego tytułu poborów – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-07 08:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.