.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 11 lipca 2011 r. «

Pracodawcy zwolnieni z wpłat na PFRON - składający INF-1 i INF-2

Przypominamy, że na podstawie art. 21 ust. 2f1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721) pracodawca składający miesięczne informacje (INF-1) i roczne informacje (INF-2) o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, zobowiązany jest do przesyłania powyższych dokumentów w formie elektronicznej poprzez teletransmisję danych.
zobacz więcej »


Długów spadkowych nie odliczysz w PIT

Osoba, która sprzeda otrzymaną w spadku zadłużoną nieruchomość, nie może z powodu spłaty należności pomniejszyć podatku – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wynagrodzenie za zakaz konkurencji zwiększy koszty uzyskania przychodów

Pieniądze dla menedżera wypłacone za to, że po odejściu z firmy nie będzie podejmował działalności konkurencyjnej, zwiększą koszty uzyskania przychodów – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Firmy dostaną dotacje na modernizację i wprowadzanie nowych produktów

Mikro- i mali przedsiębiorcy, którzy działają na rynku co najmniej od roku, mogą składać wnioski o granty. Jest na to czas do 29 sierpnia. Do podziału prawie 32 mln zł – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Cash processing jest zwolniony z VAT

Obsługa obrotu gotówkowego nie jest obciążona 23-proc. stawką. Od 1 stycznia 2011 podstawą jej zwolnienia jest art. 43 ust 1 pkt 7 ustawy o VAT – donosi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Zwolniony z VAT czasem też musi wydawać paragony

Podatnik, który świadczy usługi lub sprzedaje towary dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, ma obowiązek ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej. Wynika on z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT. Dotyczy również podatników zwolnionych podmiotowo na podstawie art. 113 ustawy o VAT, gdy ich obroty ze sprzedaży na rzecz osób prywatnych przekroczyły w roku podatkowym limit 40 tys. zł. – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


E-PIT nie wyklucza odpisu na papierze

Podatnik, który złożył roczne rozliczenie przez Internet i potrzebuje uwierzytelnionego odpisu w formie tradycyjnej, może zwrócić się do urzędu o jego wydanie – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-11 08:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.