.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wydatki na samochody oddane zleceniobiorcom

Info Baza (2011-07-12), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 12 lipca 2011 r. «

Wydatki na samochody oddane zleceniobiorcom

Wydatki ponoszone przez firmę na bieżącą eksploatację samochodów oddanych w najem zleceniobiorcom, stanowią dla niej koszty uzyskania przychodów. Tak rozstrzygnął Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z dnia 7 czerwca 2011 r., nr ILPB1/415-298/11-2/IM.
zobacz więcej »


W którym urzędzie rozliczyć VAT po przeprowadzce firmy?

Jeśli w wyniku zmiany adresu spółki z o.o. inny organ podatkowy stanie się właściwym dla celów VAT, to pierwszą deklarację do nowego urzędu należy złożyć za okres rozliczeniowy, w którym sąd zarejestrował tę zmianę – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Sposoby na wyższą emeryturę i rentę

Emeryci i renciści mogą mieć wyższe świadczenia. Niestety, wymagają one naszej inicjatywy, ponieważ sami musimy się zatroszczyć o podwyżkę – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Ułatwienia w rozpoczęciu działalności sezonowej

Warto wcześniej pomyśleć o załatwieniu formalności koniecznych do rozpoczęcia sezonowego interesu – radzi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Druk L4 niezbędny do wypłaty zasiłku chorobowego

Pracodawca naliczy zasiłek chorobowy dopiero, gdy otrzyma zwolnienie lekarskie – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Wypadek w czasie przerwy poza firmą

Przerwanie zadań służbowych niweczy związek z pracą, dzieje się tak, gdy podwładny wychodzi załatwić osobistą sprawę. Wtedy podwładnemu odszkodowanie za wypadek się nie należy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


ZUS zapłaci za swoje spóźnienie

Podstawę żądania zapłaty odsetek ustawowych stanowi art. 85 ust 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Skutki odwlekania upadłości

Dwa tygodnie od zaprzestania spłacania długów to okres, w którym menedżerowie spółki, przedsiębiorstwa powinni zgłosić wniosek o ogłoszenie upadłości. Inaczej narażają się m.in. na sankcje w postaci zakazu prowadzenia biznesu, a o to chodziło w tej sprawie - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Służbowym autem można dojeżdżać do pracy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej w razie udostępnienia pracownikowi służbowego samochodu na jego cele prywatne trzeba obliczyć wartość tego świadczenia i zaliczyć do jego przychodów z pracy. Przyjmując, że pracodawca nie świadczy usług w zakresie wynajmu pojazdów, powinien ustalić ją na podstawie cen rynkowych stosowanych przy świadczeniu usług najmu samochodów danej marki.
zobacz więcej »


Macierzyński przed porodem nieobowiązkowy

Jeżeli pracownica nie korzysta z takiego wolnego przed prognozowaną przez lekarza datą porodu, to pierwszym dniem macierzyńskiego jest dzień przyjścia na świat dziecka. Tak stanowi art. 1831 § 2 k.p.
zobacz więcej »


Inna praca zamiast zwolnienia

Osoba, która straciła zdrowie w miejscu pracy, ma prawo domagać się zatrudnienia w lżejszych warunkach – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Prywatne telefony w kosztach firmy

1) Działalność gospodarczą prowadzę w miejscu zamieszkania - domu jednorodzinnym, w którym na ten cel wydzieliłem parter budynku. W pomieszczeniach firmowych zainstalowany jest telefon służbowy. Jednak w prowadzeniu interesów czasami korzystam również z telefonu prywatnego, znajdującego się w części mieszkalnej. Czy koszty rozmów służbowych przeprowadzanych z domowego telefonu mogę rozliczać w działalności gospodarczej? Jeżeli tak, to jak je udokumentować?
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-12 08:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.