.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 15 lipca 2011 r. «

20 lipca 2011 r. upływa termin na złożenie półrocznych informacji do wojewody

Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne informują wojewodę na nowych drukach INF-W i INF-WZ do dnia 20 lipca 2011 r. o spełnieniu wymogów związanych z zapewnieniem struktury zatrudnienia oraz warunków pracy i rehabilitacji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Fiskus kontroluje nawet rodzinne przelewy

NSA uznał, że przechowywane na rachunku pieniądze, pochodzące z przelewu od najbliższej rodziny, którymi możemy dysponować, to depozyt nieprawidłowy obciążony 2 -proc. podatkiem – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Nie każdy zleceniodawca opłaca składki na FP

Nasza firma zawarła od 1 lipca 2011 r. umowę zlecenia z 35-letnim mężczyzną. Umowa ta stanowi dla niego jedyne zatrudnienie, więc zgłosiliśmy go w ZUS do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego. Na koniec każdego miesiąca będziemy mu wypłacali wynagrodzenie w kwocie 2.700 zł. Czy firma powinna naliczać za tego zleceniobiorcę składkę na Fundusz Pracy?
zobacz więcej »


Egzekucja z wynagrodzenia za pracę nie obejmuje świadczeń z ZFŚS

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wypowiedziało się na temat możliwości prowadzenia egzekucji komorniczej ze świadczeń wypłacanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. W wyjaśnieniu przesłanym do naszej redakcji Departament Prawa Pracy MPiPS, po uwzględnieniu stanowiska Ministerstwa Sprawiedliwości stwierdził, że ustawa o zfśs nie reguluje zasad postępowania z przyznanymi pracownikowi świadczeniami socjalnymi w przypadku prowadzenia egzekucji z jego wynagrodzenia.
zobacz więcej »


PFRON zachowa osobowość prawną do końca 2015 roku

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna posłowie wszystkich klubów poparli nowelizację ustawy - przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Jednak ze względu na zgłoszone do niej poprawki została ona ponownie skierowana do komisji polityki społecznej i rodziny. Nowe przepisy, które mają wejść w życie po 14 dniach od publikacji w Dzienniku Ustaw, przewidują wydłużenie o trzy lata vacatio legis, w którym PFRON zachowa osobowość prawną.
zobacz więcej »


W księgach trzeba wpisać bilans otwarcia

15 lipca podmioty, które kontynuują działalność, powinny ostatecznie otworzyć księgi rachunkowe na 2011 rok.
zobacz więcej »


Kiedy możliwe jest refakturowanie

Na gruncie obowiązujących przepisów możliwość refakturowania usług przewidziano wprost. Wynika to bezpośrednio z art. 28 dyrektywy VAT.
zobacz więcej »


W jakim momencie pojawia się obowiązek zapłaty podatku przy refakturowaniu

Organy skarbowe dość jednolicie przyjmują, że przy refakturowaniu obowiązek podatkowy powstaje w chwili wykonania usługi. Data wystawienia refaktury, co do zasady, jest więc bez znaczenia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Przy refakturowaniu usług pomocniczych należy zachować szczególną ostrożność

Jak informuje Rzeczpospolita problem pojawił się w odniesieniu do refakturowania usług ubezpieczeniowych przez firmy leasingowe na leasingobiorców.
zobacz więcej »


VAT: opinie lekarskie na zlecenie sądów i organów ścigania z 23-proc. stawką

Opracowywanie dokumentów z wykorzystaniem wiedzy medycznej nie korzysta ze zwolnienia z VAT, chyba że celem ich przygotowania jest ochrona zdrowia lub profilaktyka.
zobacz więcej »


Rejestracja firmy przez Internet

Od 1 lipca 2011 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej pozwalająca na pełną rejestrację firmy drogą elektroniczną – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-15 08:08Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.