.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ubezpieczony sam deklaruje, od jakiej kwoty chce płacić

Info Baza (2011-07-21), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 21 lipca 2011 r. «

Ubezpieczony sam deklaruje, od jakiej kwoty chce płacić

Jeśli podana przez przedsiębiorcę podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne mieści się w granicach określonych w przepisach, to ZUS nie ma prawa jej kwestionować – donosi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Więcej czasu na zwrot nadpłaty składek z ZUS

Osoby, które zapłaciły za dużo składek na ubezpieczenia społeczne, przy dochodzeniu ich zwrotu mają od 20 lipca takie same prawa co ZUS.
zobacz więcej »


Do otrzymania zasiłku rodzinnego, wystarczy oświadczenie o dochodach

Jak czytamy w Rzeczpospolitej jest to możliwe dzięki zmianom, jakie ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych od 1 lipca wprowadziła w ustawie o świadczeniach rodzinnych.
zobacz więcej »


Spóźnione sprawozdanie trzeba dwa razy złożyć do rejestru sądowego

Sprawozdanie finansowe, które zostało zatwierdzone po ustawowym terminie, trzeba złożyć do Krajowego Rejestru Sądowego dwa razy, w tym 15 dni od jego zatwierdzenia – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Wyższa stawka podatku na trwałą zabudowę

Usługi polegające na montażu trwalej zabudowy wnękowej i kuchennej w budynkach mieszkalnych są opodatkowane stawką VAT w wysokości 23 proc – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Szef potrąci pożyczkę socjalną bez zgody zatrudnionego

Pracownik został zwolniony z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Oprócz wynagrodzenia za pracę dostanie jeszcze odprawę. Pół roku temu zatrudniony zaciągnął ze środków funduszu socjalnego pożyczkę mieszkaniową na 40 tys. złotych. Zarówno w regulaminie świadczeń socjalnych, jak i w umowie pożyczki jest zapis, że zobowiązanie trzeba oddać z chwilą ustania stosunku pracy. Kwestia ta nie budziła wątpliwości w momencie wypłaty pieniędzy. Teraz, gdy trzeba je oddać, zatrudniony tłumaczy, że nie ma z czego, bo utrata pracy jest dla niego zaskoczeniem. Czy do potrącenia pożyczki socjalnej z odprawy potrzebna jest zgoda pracownika? A czy można uznać, że zatrudniony złożył ją akceptując warunki umowy? Jak pożyczkę potrącić na liście płac? Ile kwot wolnych pozostawić: jedną dla wynagrodzenia i odprawy czy dwie dla każdego z tych świadczeń odrębnie – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Firmy nie żądają odsetek od PFRON za spóźnione dofinansowania, bo boją się kontroli

Po tym, gdy PFRON wprowadził ocenę kondycji finansowej przedsiębiorstw korzystających z dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, wielu przedsiębiorców miesiącami musiało czekać na wypłatę tych środków.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-21 10:03Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.