.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Renciści, którzy pobierają rentę socjalną, więcej zarobią

Info Baza (2011-07-29), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 29 lipca 2011 r. «

Renciści, którzy pobierają rentę socjalną, więcej zarobią

Niepełnosprawni, którzy pobierają rentę socjalną, będą mogli dorabiać na takich samych zasadach jak wszyscy emeryci i renciści z ZUS – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Jak jest opodatkowany obrót złomem?

Od lipca br. obowiązuje nowy załącznik nr 11 do ustawy o VAT stanowiący wykaz towarów, przy obrocie którymi stosuje się mechanizm odwrotnego obciążenia. Jednak analiza tego załącznika wprowadza wątpliwości czy mechanizm ten dotyczy obrotu surowcami wtórnymi (złomem) metali żelaznych.
zobacz więcej »


Kłopotliwa dotacja dla bezrobotnego

Jednym z narzędzi służących aktywizowaniu osób bezrobotnych są dotacje przyznawane im na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Część środków otrzymanych przez osoby bezrobotne na podjęcie działalności gospodarczej korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego. Jednak od dłuższego czasu kwestią sporną pozostaje ustalenie podstawy prawnej tego zwolnienia. Prawidłowa kwalifikacja ma tu znaczenie ze względu na wywoływanie określonych skutków w zakresie kosztów podatkowych.
zobacz więcej »


Środki pieniężne z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych umożliwiają sfinansowanie kosztów dojazdów do pracy i z pracy.

Przepisy rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 19 grudnia 2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (dalej rozporządzenie) nie obejmują przedsiębiorców z tzw. otwartego rynku pracy, którzy zatrudniają niepełnosprawnych, a jednocześnie nie mają statusu zakładu pracy chronionej.
zobacz więcej »


Fiskus nie ma instrukcji do ulgi rehabilitacyjnej

Urzędnicy odbierają podatnikom z orzeczeniem MSWiA ulgę rehabilitacyjną, takie wytyczne miało wydać Ministerstwo Finansów w instrukcji wewnętrznej.
zobacz więcej »


W lipcu upływa termin uregulowania opłat środowiskowych

Do końca lipca należy uregulować należność z tytułu korzystania ze środowiska za I półrocze 2011 r. – informuje Gazeta Podatkowa.
zobacz więcej »


Faktura korygująca jedna za cały rok

Przedsiębiorca może wystawić kontrahentowi zbiorczą korektę za kwartał lub rok, jeśli udziela mu w tym okresie rabatu na wszystkie towary – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Świadczenia urlopowe to koszt firmy

Przedsiębiorca, który zatrudnia mniej niż 20 pracowników i nie tworzą zfśs, wypłacane świadczenia urlopowe, może odliczyć od swoich przychodów – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć składki od świadczeń ze środków zfśs?

Jeśli pracodawca przyznaje świadczenia socjalne z zakładowego funduszu dla wszystkich pracowników w jednakowej wysokości, to musi naliczyć i zapłacić od nich składki – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Niższe składki na starcie nowej firmy

Bezrobotni coraz chętniej korzystają z możliwości założenia własnej firmy. Obniżone przez dwa lata składki ZUS pomagają rozkręcić biznes – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Mniej obowiązków dla przedsiębiorstw

Redukcję obowiązków informacyjnych i ograniczanie barier              administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców przewiduje projekt kolejnej ustawy deregulacyjnej – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć leasing?

Ustawa o podatku od towarów i usług również zawiera ułatwienia dla firm, które zawiesiły działalność – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-29 08:33Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.