.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak wystawić fakturę zaliczkową?

Info Baza (2011-08-02), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 2 sierpnia 2011 r. «

Jak wystawić fakturę zaliczkową?

Otrzymanie przez podatnika zaliczki na poczet nabycia towaru czy usługi rodzi obowiązek podatkowy w VAT. Przy czym otrzymanie zaliczki, w przypadku gdy uiszcza ją podmiot gospodarczy, powoduje także obowiązek wystawienia faktury potwierdzającej jej otrzymanie.
zobacz więcej »


Świadczenia z ZUS będą wyższe

Prawie 11 mln osób mających prawo do ustalenia wysokości kapitału początkowego zyska możliwość ponownego przeliczenia wysokości świadczenia. Wystarczy, że złożą wniosek do ZUS – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Zwrot za używanie prywatnego samochodu to koszt operacyjny

Pracownik na podstawie umowy zawartej z pracodawcą może wykorzystywać prywatny samochód w celach służbowych. Koszty zwracane pracownikowi z tego tytułu pracodawca księguje jako koszty działalności operacyjnej – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Brak wpisu w dowodzie rejestracyjnym a prawo do odliczenia VAT

Na potrzeby działalności gospodarczej, na podstawie umowy leasingu, użytkuję samochód ciężarowy. Posiadam zaświadczenie z okręgowej stacji kontroli pojazdów o spełnieniu jednego z warunków uprawniających do pełnego odliczania VAT. Jednak przez zapomnienie nie dokonałem stosownego wpisu w dowodzie rejestracyjnym. Czy ten fakt pozbawia mnie prawa do pełnego odliczania VAT od rat leasingowych oraz przy nabyciu paliwa do tego samochodu?
zobacz więcej »


Nowe rozporządzenie w sprawie wykonywania pracy przez cudzoziemców na podstawie oświadczeń pracodawcy

28 lipca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 20 lipca 2011 r. w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium RP jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę (Dz. U. Nr 155, poz. 919). Zastąpiło ono rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 30 sierpnia 2006 r. w sprawie wykonywania pracy przez cudzoziemców bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę.
zobacz więcej »


reklamaKiedy mamy do czynienia z oddelegowaniem

Jak czytamy w Rzeczpospolitej o tym, że mamy do czynienia z oddelegowaniem, świadczy to, że wyjazd za granicę nie jest incydentalny, lecz długotrwały, a wykonywana tam praca opiera się na współpracy trzech stron: macierzystego pracodawcy, tzw. wysyłającego; pracownika delegowanego oraz firmy, na rzecz której świadczona jest usługa.
zobacz więcej »


Na każde żądanie pracodawca wystawia druk RMUA

Z żądaniem okazania druku ZUS RMUA spotkać się można w tych placówkach medycznych, które obsługują klientów abonamentowych korzystających z opieki na podstawie umowy podpisanej przez pracodawcę.
zobacz więcej »


ZUS rzadko wydaje interpretacje

Przedsiębiorcy niechętnie występują o wykładnię niezrozumiałych dla siebie przepisów. Wolą przystępniejsze i szybsze rozwiązania, bo czas oczekiwania na interpretację jest zbyt długi. Jak donosi Rzeczpospolita, od stycznia do 25 lipca tego roku do ZUS wpłynęło tylko 490 wniosków o wydanie pisemnej interpretacji.
zobacz więcej »


Aby odliczyć VAT, trzeba mieć dowody zakupu

Nawet allegrowicz prowadzący niezgłoszoną do opodatkowania działalność gospodarczą ma prawo do pomniejszenia VAT należnego o naliczony. Musi jednak mieć faktury zakupu towarów.
zobacz więcej »


Jak zaksięgować zakup kawy i słodyczy na spotkania służbowe?

Na spotkania z kontrahentami firma kupuje kawę i słodycze. Jak to ująć w księgach rachunkowych – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-08-02 08:13Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.