.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak prowadzić karty zasiłkowe pracowników?

Info Baza (2011-08-09), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 9 sierpnia 2011 r. «

Jak prowadzić karty zasiłkowe pracowników?

Płatnik składek wypłacający zatrudnianym u siebie osobom świadczenia z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ma obowiązek prowadzenia rejestru tych wypłat. Sposobem dokumentowania dokonanej wypłaty jest założenie karty zasiłkowej.
zobacz więcej »


Wynagrodzenie za zakaz konkurencji kosztem

Podmioty gospodarcze w celu uzyskania przewagi na rynku podejmują różne działania. Sprowadzają się one nie tylko do ulepszenia lub poprawy jakości oferowanych usług lub sprzedawanych towarów, ale również do zabezpieczenia przed działaniami konkurencyjnymi m.in. swoich pracowników czy zleceniobiorców. Czy ponoszone z tego tytułu wydatki mogą zaliczyć do kosztów podatkowych?
zobacz więcej »


Zmiany w wysokości świadczeń emerytalnych

Osoby, które mają problemy z udokumentowaniem prawa do kapitału początkowego z okresu od 1980 do 1998 r., będą mogły złożyć wniosek o ustalenie jego wysokości na podstawie zarobków z lat 60. i 70. – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Różne interpretacje w sprawie podatku od reklam w Internecie?

Osoba, która uzyskuje pieniądze od firm ogłaszających się na jej prywatnych stronach WWW, musi płacić podatek – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dofinansowanie do wczasów księguje się z podatkiem

Pracodawca, który wypłaci pracownikowi dofinansowanie z zfśs, będzie musiał odprowadzić od niego podatek dochodowy. Nie dotyczy to sytuacji, gdy dofinansowanie nie przekracza 380 zł rocznie lub gdy dotyczy ono małoletnich dzieci – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Nowe uprawnienia PIP

Inspektorzy pracy będą mogli nakazać firmie przeprowadzenie badań, które potwierdzą, czy zatrudnieni przebywają w szkodliwym środowisku – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak uzyskać zwrot nadpłaty z ZUS?

Jeśli płatnik chce odzyskać nadpłatę z ZUS, musi złożyć wniosek. Od 20 lipca br. nie ma już ograniczeń czasowych w tym zakresie – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


dodano: 2011-08-09 09:29Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.