.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ewidencja opłat związanych z wprowadzeniem systemu viaTOLL

Info Baza (2011-08-19), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: Piątek,19 sierpnia 2011 r. «

Ewidencja opłat związanych z wprowadzeniem systemu viaTOLL

1) Dokonaliśmy rejestracji naszego samochodu ciężarowego w systemie viaTOLL. Jak ująć w księgach rachunkowych kaucję wpłaconą za viaBOX?
zobacz więcej »


Okres represji w PRL wlicza się do emerytury

Osoby, które przed 4 czerwca 1989 r. straciły pracę za działalność związkową, samorządową, przekonania polityczne i religijne, mogą wliczyć te okresy do emerytury.
zobacz więcej »


Ewidencja w kasie fiskalnej płatności dokonanej przelewem

Forma ewidencji, jaką jest kasa rejestrująca, ma na celu prawidłowy zapis przebiegu dokonywanych transakcji. Ma odzwierciedlać datę oraz wartość wykonanego świadczenia. Termin wpłat dokonywanych po wykonaniu usługi nie ma w tym przypadku znaczenia. Tak uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z 25 lipca 2011 r., nr ITPP1/443-570/11/AJ.
zobacz więcej »


Samorządy dostaną dodatkowe pieniądze z PFRON

Sprzęt rehabilitacyjny i przedmioty ortopedyczne będą finansowane z dodatkowych pieniędzy, jakie samorządy otrzymały z PFRON – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Czy pracownik może uzyskać odprawę

Pracodawca wypowiedział pracownikowi umowę o pracę, wskazując jako przyczynę jego nielojalność. Pracownik wniósł pozew o odszkodowanie i odprawę, twierdząc, że rzeczywistą podstawą wypowiedzenia były zmiany organizacyjne. Czy zasądzenie odszkodowania przesądza o zasadności roszczenia o odprawę? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Jak kontrolować telepracownika w zakresie bhp

Zawarłem z pracodawcą umowę o telepracę. Swoje obowiązki służbowe realizuję w domu. Przełożony poinformował mnie, że zamierza skontrolować moje stanowisko pracy pod względem zgodności z zasadami bhp. Czy jest to dopuszczalne? Czy grożą mi jakieś konsekwencje, jeżeli nie wyrażę na to zgody? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


ZPChr: Kiedy można uzyskać zwolnienie z podatku

Jesteśmy zakładem pracy chronionej. Do końca 2010 roku jako ZPChr byliśmy zwolnieni z podatku od nieruchomości. Jednakże teraz, aby nadal korzystać z tego zwolnienia, musimy mieć odpowiedni wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Jaki to wskaźnik i jak należy go stosować? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


W jakiej sytuacji można żądać odszkodowania

Nasza firma złożyła pracownikowi zatrudnionemu na czas nieokreślony wypowiedzenie zmieniające jego warunki pracy i płacy. Pracownik ten stwierdził, że wypowiedzenie narusza przepisy prawa pracy, bo nie było konsultowane ze związkiem zawodowym, którego jest on członkiem. Powiedział także, że będzie przed sądem żądał zapłaty odszkodowania. Czy pracownik może dochodzić zapłaty odszkodowania za wadliwe wypowiedzenie zmieniające? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy przysługuje skrócony czas pracy

Prowadzę firmę, która zatrudnia kilkunastu pracowników niepełnosprawnych z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Czy osoby te muszą posiadać specjalne zaświadczenie lekarskie, aby mogły korzystać z możliwości pracy w skróconym czasie? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Czy uchwały można zmienić?

Zmiana uchwały o podziale zysku jest dopuszczalna w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy uchwała jest wadliwa – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Zatrudnianie podwykonawcy nie wyklucza zwolnienia z VAT

Taka sama usługa może być uznana przez fiskusa za zwolnioną z podatku lub nie, w zależności od tego, kto wystawia za nią fakturę klientowi – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-08-19 07:55Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.