.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Rozliczenie w kosztach wydatku na zakup okularów

Info Baza (2011-08-23), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: Wtorek,23 sierpnia 2011 r. «

Rozliczenie w kosztach wydatku na zakup okularów

W pewnych okolicznościach obowiązkowym świadczeniem na rzecz pracowników są okulary korekcyjne. Poza okularami dla pracowników, przedsiębiorcy finansują często ich zakup na własne potrzeby. Czy mają możliwość zaliczenia tych wydatków do kosztów?
zobacz więcej »


Pracujący emeryt nie straci świadczenia, jeśli w stosownym czasie rozwiąże angaż

Jak donosi Rzeczpospolita z dotychczasowych komunikatów ZUS wynika, że zarobkujący emeryci, którzy chcą uniknąć zawieszenia emerytury, powinni rozstać się z pracodawcą przed 1 października. ZUS nie precyzuje skutków rozwiązania umowy po tej dacie. Należy jednak odróżnić zawieszenie wypłaty świadczenia od braku do niego prawa.
zobacz więcej »


Urlop w jednej firmie, w drugiej L4

Czy pracując na dwóch etatach można być na jednym z nich na zwolnieniu chorobowym, a na drugim na urlopie bezpłatnym – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Urząd zapewni tłumacza osobie niesłyszącej

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna osoba, która będzie chciała skorzystać z pomocy tłumacza w urzędzie, będzie musiała zgłosić taką potrzebę trzy dni wcześniej. Skorzystanie z tej usługi będzie bezpłatne.
zobacz więcej »


Czy warto korzystać z procedury przekształcenia jednoosobowej działalności w spółkę?

Od 1 lipca br. obowiązują regulacje Kodeksu spółek handlowych umożliwiające jednoosobowemu przedsiębiorcy przekształcenie formy prowadzonej działalności w jednoosobową spółkę kapitałową. Procedura ta stanowi alternatywę dla dotychczasowego sposobu na przejście od jednoosobowej działalności w spółkę, zgodnie z którym najpierw trzeba założyć spółkę, a następnie wnieść do niej aportem swoje przedsiębiorstwo.
zobacz więcej »


Kiedy części zamienne zaliczamy do kosztów

Wydatki operatora sieci telekomunikacyjnej na zakup części zamiennych do posiadanej infrastruktury należy ująć w kosztach podatkowych w dniu, w którym zaksięgowano fakturę ich zakupu, niezależnie od daty przyjęcia do magazynu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pracownik płaci PIT od darmowego transportu do firmy

Finansowanie przez pracodawcę dowozu zatrudnionych przez niego osób do miejsca pracy i z powrotem jest ich przychodem ze stosunku pracy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy rachunek przesłany e-mailem może być zaksięgowany

Jak czytamy w Rzeczpospolitej w świetle obowiązujących przepisów z zakresu rachunkowości zarówno faktura otrzymana drogą elektroniczną, jak i rachunek przesłany e-mailem bez podpisu stanowią dowód księgowy jedynie w przypadku zapewnienia zgodności z wymogami określonymi w art. 21 ustawy o rachunkowości.
zobacz więcej »


Zakupy finansowane dotacją są wyłączone z katalogu kosztów

Wydatki inwestycyjne, tj. poniesione na nabycie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, sfinansowane z dotacji nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Czy organ podatkowy ma prawo zakwestionować uchwałę wspólników?

Fiskus może mieć trudności z dochodzeniem przed sądem cywilnym stwierdzenia nieważności uchwały zgromadzenia wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-08-23 08:01Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.