.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty oraz osiągają co najmniej 30-proc. wskaźnik zatrudnienia osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, będą mogli swoim kontrahentom udzielać ulg w obowiązkowych wpłatach na PFRON – informuje Rzeczpospolita.

Tę zmianę przewiduje projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Złagodzi on negatywne efekty obowiązujących od stycznia zasad udzielania ulg we wpłatach na PFRON kontrahentom, którzy nie osiągają wymaganego wskaźnika zatrudnienia niepełnosprawnych (6 proc.). Obecnie prawo takie ma firma, która zatrudnia 25 osób w przeliczeniu na pełne etaty i osiąga 30-proc. wskaźnik zatrudnienia osób tylko ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub, co istotne, osób ze schorzeniami specjalnymi, np. upośledzonymi umysłowo, niewidomymi, zaliczonymi do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności.

Wprowadzenie tego warunku spowodowało, że większość firm straciła prawo do udzielania ulg, a kontrahenci pozbawieni zachęty obniżenia wpłat na PFRON zaczęli rezygnować z usług tych firm.

Więcej w Rzeczpospolitej z 23 sierpnia 2011 r.

dodano: 2011-08-24 14:06Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.