.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: Czwartek, 25 sierpnia 2011 r. «

Posłowie chcą złagodzić wymagania, jakie muszą spełniać pracodawcy udzielający swoim kontrahentom ulg we wpłatach na PFRON

Pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty oraz osiągają co najmniej 30-proc. wskaźnik zatrudnienia osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, będą mogli swoim kontrahentom udzielać ulg w obowiązkowych wpłatach na PFRON – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Wystarczy wykreślenie z ewidencji, czy trzeba zniszczyć nakłady

Wolno wrzucić w koszty podatkowe nieumorzoną wartość środka trwałego. Fiskus wymaga jednak, aby doszło do jego faktycznej likwidacji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Papierowe paragony przechowujemy krócej

Od 22 lipca minister finansów przedłużył do końca 2012 r. preferencje dla przedsiębiorców z kasami fiskalnymi. Paragony dokumentujące sprzedaż w tym okresie mogą być zniszczone już po dwóch latach – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Trudno przekonać fiskusa, aby umorzył zaległość

Osoba fizyczna bądź firma, która jest w trudnej sytuacji finansowej, może wystąpić o umorzenie swoich zobowiązań. Urzędy niechętnie jednak rezygnują z należności. Większe szanse są na to, że rozłożą na raty, bądź odroczą termin płatność.
zobacz więcej »


Rażąco niska cena powodem odrzucenia oferty

Oferta zawierająca rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia powinna zostać odrzucona – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Problemy z rozliczeniem niezamortyzowanej części inwestycji

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w wynajmowanych lokalach i budynkach mogą mieć problemy z rozliczeniem niezamortyzowanej części inwestycji. Stanie się tak, gdy rozwiążą umowę przed terminem jej obowiązywania i nie zlikwidują nakładów na adaptację – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-08-25 08:01Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.