.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak rozliczyć wydatki na funkcjonowanie rady nadzorczej ?

Rzeczpospolita (2011-08-31), autor: Aleksander Gniłka, oprac.: AJ

Wynajem sali, zakup materiałów biurowych i zamówienie poczęstunku dla członków organów nadzorczych może być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Zwrot kosztów podróży tych osób już nie. Tak wynika z interpretacji fiskusa - czytamy w Rzeczpospolitej.

Wydatki poniesione na zorganizowanie w siedzibie spółki posiedzenia rady nadzorczej nie mają charakteru reprezentacyjnego, a więc nie podlegają ograniczeniom w zakresie zaliczenia ich do kosztów, wynikającym z art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT. Z racji swojego przeznaczenia i charakteru nie spełniają one również przesłanki z art. 16 ust. 1 pkt 38a ustawy o CIT, ponieważ nie mają charakteru wydatków osobowych na rzecz członków rady nadzorczej, lecz wiążą się z jej funkcjonowaniem. Kwoty te mogą więc zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów spółki. Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 11 lutego 2011 r.

Izba Skarbowa w Poznaniu w piśmie z 11 lutego 2011 r. odpowiedziała na pytanie, czy spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na rzecz funkcjonowania rady nadzorczej, np. materiały piśmiennicze, koszty obsługi administracyjnej, zakup prasy, wydatki z tytułu zakupu kawy, herbaty, soków i słodyczy serwowanych na posiedzeniach, koszty podróży służbowych, koszty eksploatacji samochodu służbowego i korzystania z telefonu służbowego. Zdaniem spółki, wszystkie te wydatki nie mają charakteru osobistego.

Izba uznała, że stanowisko spółki jest nieprawidłowe w części dotyczącej wydatków z tytułu podróży służbowych oraz eksploatacji samochodu. Pozostałe kwoty mogą natomiast zostać zaliczone do kosztów podatkowych.

Więcej w Rzeczpospolitej z dnia 30 sierpnia 2011 r.

dodano: 2011-08-31 00:45Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.