.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Niepełnosprawni pracownicy bez ochrony

Info Baza (2011-08-31), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: Środa, 31 sierpnia 2011 r. «

Niepełnosprawni pracownicy bez ochrony

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna w ubiegłym roku więcej zakładów pracy chronionej niż rok wcześniej nie przestrzegało przepisów dotyczących zatrudniania osób niepełnosprawnych. Tak wynika z danych Państwowej Inspekcji.
zobacz więcej »


Niepełnosprawni mają szansę na pracę w służbie cywilnej

W służbie cywilnej pracę mogą znaleźć wszyscy kandydaci, którzy spełniają wymagania formalne określone w ustawie o służbie cywilnej i te wskazane w ogłoszeniu dyrektora generalnego - pisze Dziennik Gazeta Prawna
zobacz więcej »


Pomoc na szkolny start

Wsparcie finansowe dla pracowników wysyłających dzieci do szkoły jest opodatkowane. Zwolnienie z PIT przysługuje, gdy jest to pomoc socjalna - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Szkolenie dla współpracownika jest kosztem uzyskania przychodu firmy

Nasza spółka świadczy usługi, do których wykonania wymagana jest bardzo specjalistyczna i wymagająca częstej aktualizacji wiedza. Przy ich wykonywaniu posługujemy się nie tylko pracownikami, ale również nawiązujemy współpracę z osobami z zewnątrz. Zdarza się więc, że niebędąca naszym pracownikiem osoba powinna przejść specjalne szkolenie, aby wykonywać usługę na nasze zlecenie. Czy takie szkolenie lub kurs możemy uznać za związany z naszą działalnością, a wydatki z nim związane zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? - pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć wydatki na funkcjonowanie rady nadzorczej ?

Wynajem sali, zakup materiałów biurowych i zamówienie poczęstunku dla członków organów nadzorczych może być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Zwrot kosztów podróży tych osób już nie. Tak wynika z interpretacji fiskusa - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


ZUS: telefoniczne składanie wniosków

Jak donosi Rzeczpospolita osoby niemające łącza internetowego też będą mogły załatwiać sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu.
zobacz więcej »

dodano: 2011-08-31 08:08Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.