.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Reforma mundurówek dopiero po wyborach

Dziennik Gazeta Prawna (2011-08-31), autor: Gos, oprac.: GR

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna Rząd i związki zawodowe poinformowały, że przerywają rozmowy na temat reformy emerytur mundurowych na czas kampanii.

Związkowcy nie zgodzili się na wprowadzenie minimalnego wieku uprawniającego do uzyskania emerytury na poziomie 55 lat. Postulują, by było to 50 lat. Po wczorajszym spotkaniu obie strony wydały komunikat. Zgodziły się w nim co do spraw zasadniczych. Najważniejszy punkt przewiduje, że zostanie utrzymany odrębny system emerytur mundurowych i nie ma mowy o wcieleniu go do powszechnego systemu w ZUS.
Nowy wynegocjowany system będzie obowiązywał tylko nowo przyjętych do służby, inni będą mogli do niego przystąpić dobrowolnie. Związkowcy zgadzają się na wydłużenie stażu uprawniającego do uzyskania emerytury mundurowej z obecnych 15 do 25 lat. Reszta porozumienia ma być wypracowana z nowym rządem, chodzi m.in. o podstawę wymiaru emerytury.
Obecnie wynosi ona 75 proc. ostatniego wynagrodzenia, związkowcy chcą podniesienia jej do 85 proc. po 35 latach służby. Rząd jest temu przeciwny. Inne sprawy sporne to kształt systemu rentowego i możliwość godzenia pobierania emerytury z rentą czy rozmowy o waloryzacji wynagrodzeń w mundurówkach. „Strony weszły w fazę dopracowywania szczegółowych rozwiązań, dlatego nie mają być podejmowane pod presją wydarzeń politycznych" - napisano we wspólnym komunikacie.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 31 sierpnia 2011 r.


dodano: 2011-08-31 15:04Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.