.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: Wtorek, 6 września 2011 r. «

Czy rozłożenie na raty wpłat na PFRON jest pomocą publiczną?

Spółka otrzymała z PFRON pomoc w postaci rozłożenia na raty zaległości z tytułu obowiązkowych wpłat, za co została naliczona opłata prolongacyjna. Fundusz nie wydał spółce zaświadczenia o wysokości otrzymanej pomocy de minimis oraz nie wskazał numeru referencyjnego programu pomocowego. Czy oznacza to, że wsparcie udzielone spółce nie jest pomocą publiczną? Czy o kwalifikacji danej ulgi do właściwego rodzaju pomocy publicznej decyduje beneficjent tej pomocy, czy też podmiot jej udzielający? - pyta czytelnik Gazety Podatkowej.
zobacz więcej »


Kiedy używanie firmowego auta po pracy jest objęte VAT

Sytuacja skomplikowała się 2 czerwca 2011. Wtedy weszła w życie ustawa z 15 kwietnia 2011 o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw. Zmieniła ona art. 5 nowelizacji z 16 grudnia 2010 i to z mocą od 1 stycznia 2011.
zobacz więcej »


Bez podatku od służbowego telefonu

Gdy zostały wyznaczone limity na połączenia służbowe a pracownik płaci za rozmowy po ich przekroczeniu, nie można mówić o powstaniu korzyści majątkowych po jego stronie - informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


obrazekOchrona przed zwolnieniem pracownicy na macierzyńskim

W błędzie pozostaje ten, kto sądzi, że pracownicy na macierzyńskim nigdy nie można zwolnić. Ochrony nie ma, gdy urlop zostaje przerwany z powodu choroby dziecka, a zatrudniona wraca do pracy - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nie zawsze nowy pracownik musi czekać na zasiłek chorobowy

Pracownik zatrudniony od 1 marca (przeszedł z jednej naszej firmy do innej) ma zwolnienie lekarskie na trzy dni sierpnia, w tym na jeden dzień pobytu w szpitalu. Czy ma prawo do wynagrodzenia chorobowego od pierwszego dnia, czy dopiero po okresie wyczekiwania? Jak liczyć podstawę zasiłku i jaki procent za pobyt w szpitalu? - pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Profilaktyczne szczepienia ujęte są w kosztach działalności operacyjnej

Pracodawcy często decydują się na zakup profilaktycznych szczepień dla zatrudnionych. Tego typu wydatek odnosi się w koszty działalności operacyjnej.
zobacz więcej »


Ulga prorodzinna za opiekę nad bratem

Osoby, które na podstawie wyroku sądu troszczą się o ubezwłasnowolnione rodzeństwo, mają prawo do odpisu na dzieci - czytamy w Rzeczpospolitej
zobacz więcej »

dodano: 2011-09-06 08:24Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.