.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: Czwartek, 8 września 2011 r. «

Od kiedy pracodawca może zwiększyć dofinansowanie na niepełnosprawnego ze schorzeniem szczególnym?

Zatrudniamy pracownika na pełny etat bez ustalonego prawa do emerytury, który do 30 czerwca 2011 r. miał ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim. Wniosek o kolejne orzeczenie złożył w połowie lipca br. W połowie sierpnia 2011 r. komisja orzekła, iż jego niepełnosprawność w stopniu lekkim istnieje od 2008 r. oraz że dodatkowo od 1 kwietnia 2011 r. posiada schorzenie szczególne (upośledzenie umysłowe 01-U). Od kiedy pracodawca może skorzystać ze zwiększonego dofinansowania, jeżeli pracownik 19 sierpnia br. przedłożył to orzeczenie pracodawcy?
zobacz więcej »


Prawidłowe ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zfron

Prawidłowe ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zfron w świetle nowelizacji ustawy o rehabilitacji. Bieżące problemy związane z zarządzaniem funduszem w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych do końca 2011 r. kwot – kontrole wykorzystania środków zfron, w tym najczęściej kontrolowane obszary. Szkolenia w: Poznaniu (15 września 2011 r.), Bydgoszczy (16 września), Wrocławiu (22 września), Katowicach (23 września), Rzeszowie (26 września), Krakowie (27 września), Olsztynie (6 października), Gdańsku (7 października), Warszawie (13 października), Łodzi (14 października)
zobacz więcej »


Zaległy ZUS księguje się w kosztach

Pomyłka w zapłacie składek ZUS może spowodować zaniżenie rozliczeń. W związku z tym korekta rozliczenia wymaga dopłaty tych składek - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Formalności w ZUS przed wysłaniem podwładnego do pracy za granicę

Pracownik przebywał i świadczył pracę w spółce matce na terytorium Niemiec od czerwca do listopada 2010. W tym okresie odprowadzaliśmy należne od wypłacanego mu wynagrodzenia składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne w Polsce. Nie występowaliśmy jednak do ZUS o żadne dokumenty, aby uzyskać potwierdzenie, że on nadal podlega ubezpieczeniom w Polsce. Jednak w sierpniu nasza spółka matka z Niemiec zwróciła się, żeby dostarczyć jej takie dokumenty. Co możemy zrobić w tej sytuacji? - pyta czytelnik Rzeczpospolitej
zobacz więcej »


Nawet za pisemną zgodą pracowników pracodawca nie może pobierać ich linii papilarnych

Ustawa o ochronie danych osobowych nie może być wykorzystywana do rozszerzenia zakresu danych osobowych wskazanych w kodeksie pracy - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
zobacz więcej »


Urząd pracy będzie mógł odmówić przyjęcia oferty

Projekt nowelizacji rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy nie przewiduje żadnej drogi odwoławczej. Projekt trafił właśnie do konsultacji społecznych - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »

dodano: 2011-09-08 08:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.