.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Przedsiębiorca musi co miesiąc składać deklarację

Rzeczpospolita (2012-12-09), autor: Rzeczpospolita, oprac.: GR

Obowiązek ubezpieczeń powstaje od dnia rozpoczęcia wykonywania działalności do dnia zaprzestania jej wykonywania, z wyłączeniem okresu zawieszenia jej wykonywania.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, jeśli przedsiębiorca figuruje w ZUS, to co miesiąc musi składać deklarację rozliczeniową ZUS DRA. Ten, który opłaca składki wyłącznie za siebie, rozlicza się z ZUS za każdy miesiąc do 10. Dnia następnego miesiąca. Może on przekazywać dokumenty w formie papierowej. Może też skorzystać ze zwolnienia i nie składać co miesiąc dokumentów. Wystarczy, że złoży deklarację ZUS DRA tylko za pierwszy miesiąc wykonywania działalności.

Takie zwolnienie z comiesięcznego składania kompletu druków ubezpieczeniowych dotyczy tylko takiego przedsiębiorcy, który płaci składki od najniższej podstawy wymiaru, czyli od 60 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Płatnicy składek będący osobami fizycznymi prowadzącymi pozarolniczą działalność, opłacający składki wyłącznie za siebie, zwolnieni są z przekazywania tych dokumentów za kolejny miesiąc, jeżeli nie nastąpi żadna zmiana w stosunku do miesiąca poprzedniego.

Więcej w Rzeczpospolitej z 4 grudnia 2012 r.

dodano: 2012-12-09 19:19Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.