.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowy formularz INF-O-PdM

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2015-06-24), autor: Małgorzata Jaworek, oprac.: GR

Jak informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od 6 lipca 2015 r. w SODiR zostanie udostępniony dla użytkowników aktualny  formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (INF-O-PdM). Wzór został określony w załączniku do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 października 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz. U. z 2014, poz. 1543).
 
Do wniosku Wn-U-G (korekty  wniosku) o refundację składek na ubezpieczenia społeczne dla osób niepełnosprawnych wykonujących działalność gospodarczą wprowadzonego do SODiR od 6 lipca 2015 r. powinien być dołączony dodatkowo wskazany powyżej załącznik tj. nowy wzór formularza INF-O-PdM  (do pobrania w załącznikach poniżej).  Przedmiotowy obowiązek nie dotyczy osób niepełnosprawnych prowadzących działalność w sektorze rolnictwa, rybołówstwa i akwakultury - składających formularz informacji składanych przy ubieganiu się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (INF-O-P-dR).

Beneficjenci składający dokumenty elektronicznie poprzez aplikację SODIR, do pierwszego składanego od tej daty wniosku Wn-U-G zobowiązani są załączyć formularz INF-O-PdM poprzez dodanie wymaganego formularza przy pomocy dostępnego na dole podpisanego już wniosku Wn-U-G przycisku „Załączniki”. Następnie po odświeżeniu strony należy użyć przycisku „dodaj INF-O-PdM”.
W przypadku beneficjentów składających dokumenty w wersji papierowej aktualny  formularz INF-O-PdM należy wysłać w komplecie wraz z kolejnym wnioskiem WN-U-G.

Wszystkie wnioski Wn-U-G wprowadzone do SODiR od 06.07.2015 r., do których nie załączono nowego wzoru  formularza INF-O-PdM, zostaną skierowane do korekty, o czym  wnioskodawca zostanie poinformowany stosownym wezwaniem. Wypłata refundacji składek będzie możliwa dopiero po złożeniu poprawnie wypełnionego wniosku wraz z formularzem INF-O-PdM.

Poprawna weryfikacja wniosku Wn-U-G wraz z aktualnym załącznikiem INF-O-PdM umożliwi składanie w kolejnych okresach sprawozdawczych w 2015 r. wniosku Wn-U-G bez INF-O-PdM.

Formularze wraz z instrukcją wypełnienia są dostępne w Biurze Funduszu, Oddziałach terenowych PFRON oraz na stronie internetowej: www.pfron.org.pl w zakładce Obsługa Dofinansowań i Refundacji/Formularze.  

Więcej na: www.pfron.org.pl
dodano: 2015-07-01 12:30Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.