.
W bazie wiedzy znajduje się  3964  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Firmy wydały więcej na rehabilitację pracowników

Dziennik Gazeta Prawna (2017-04-04), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Z danych PFRON wynika, że w br. 447 pracodawców zwróciło 5,6 mln zł pieniędzy zgromadzonych w 2015 r., a które nie zostały wydane do końca 2016 r. Natomiast w roku ubiegłym ZPChr, które nie spożytkowały środków ZFRON pochodzących z 2014 r. było 450, ale oddały one do funduszu 7 mln zł – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej
 
Prowadzenie ZFRON jest jednym z wymogów obowiązujących firmy działające na chronionym rynku pracy. Co do zasady gromadzone są na nim pieniądze pochodzące ze zwolnień podatkowych, m.in. od nieruchomości czy rolnego oraz części zaliczek na podatek dochodowy pracowników. Środki znajdujące się na ZFRON są przeznaczane zgodnie z zakładowym regulaminem na finansowanie różnych form rehabilitacji zawodowej, społecznej i leczniczej podwładnych, w tym na pomoc indywidualną np. na zakup leków oraz na realizację indywidualnych programów rehabilitacji. Jednak zgodnie z art. 33 ust. 4c ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046), uzyskane w danym roku pieniądze z ulg i zaliczek na podatek dochodowy, które nie zostały wykorzystane do 31 grudnia następnego roku, podlegają wpłacie do PFRON. ZPChr muszą przekazać je do 20 stycznia kolejnego roku.

Jednocześnie statystyki PFRON pokazują, że w 2017 i 2016 r. zwiększyła się liczba przedsiębiorców, którzy przekazali na jego konto niewykorzystane pieniądze. W 2015 r. było ich bowiem 356, a rok wcześniej 365.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 4 kwietnia 2017 r.
dodano: 2017-04-05 11:00Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.