.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Platforma e-Zamówienia nie zostanie oddana na czas

Dziennik Gazeta Prawna (2019-03-13), autor: Sławomir Wikariak, oprac.: GR

Termin ostatecznej elektronizacji polskich przetargów znów stanął pod znakiem zapytania. Ministerstwo Cyfryzacji odstąpiło od umowy na stworzenie Platformy e-Zamówienia – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Jak wynika z krótkiego komunikatu opublikowanego przez Urząd Zamówień Publicznych, powodem zerwania kontraktu były opóźnienia w jego realizacji przez spółkę DXC Technology Polska.

Oznacza to, że tworzona od prawie roku platforma do przeprowadzania przetargów w internecie nie powstanie na czas. I tak mocno opóźniona miała być oddana w ręce użytkowników przed końcem tego roku. Wraz z początkiem 2020 r. miano już z jej pomocą udzielać zamówień publicznych. Na razie nie wiadomo, czy w związku z opóźnieniem planowana na ten termin pełna elektronizacja wszystkich polskich przetargów zostanie znów odłożona w czasie.

Projekt był zresztą mocno opóźniony już w momencie podpisywania umowy na stworzenie Platformy e-Zamówienia. Pierwotnie na zlecenie UZP miało powstać inne, bardziej rozbudowane narzędzie. Potem jednak zmieniła się koncepcja i Ministerstwo Cyfryzacji rozpisało przetarg na zmodyfikowany system. Miał on być oddany do użytku w ubiegłym roku, co wiązało się z obligatoryjnym przejściem do internetu największych przetargów (powyżej progów unijnych). Gdy wiadomo było, że jest to nierealne, UZP wraz z resortem cyfryzacji przygotowały rozwiązanie tymczasowe – miniPortal. Jednocześnie znowelizowano elektronizację przetargów poniżej progów unijnych, odwlekając to do 2020 r. Miała się ona zbiec w czasie z zastąpieniem miniPortalu przez Platformę e-Zamówienia.

Projekt e-Zamówienia był realizowany przy współudziale środków unijnych. Na razie nie wiadomo, czy zostanie ogłoszony nowy przetarg na dotychczasowych warunkach, czy też zmieni się koncepcja.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 13 marca 2019 r.
dodano: 2019-03-13 10:27Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.