.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Łatwiej będzie sprawdzić kontrahenta

Dziennik Gazeta Prawna (2019-05-13), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: GR

Senatorowie bez poprawek przyjęli przepisy, na podstawie których wprowadzona zostanie biała lista podatników VAT. Zastąpi ona dotychczasowe wykazy udostępniane przez Ministerstwo Finansów. Teraz ustawa nowelizująca trafi do podpisu prezydenta – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Co do zasady zmiany mają wejść w życie 1 września 2019 r. Tego dnia resort udostępni nowy wykaz (biała listę), w której mają się pojawić informacje o kontach bankowych podatników VAT.

Jest to o tyle istotne, że przedsiębiorca, który zapłaci ponad 15 tys. zł na niezgłoszony do wykazu rachunek, nie będzie mógł zaliczyć wydatku do kosztów uzyskania przychodu. Oprócz tego solidarnie odpowie ze sprzedawcą za VAT. W tym zakresie jednak przepisy, jako niekorzystne dla podatników, będą obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2020 r.

Nowelizacja przewiduje też różne możliwości uwalniania się przedsiębiorcy od odpowiedzialności, np. przez zgłoszenie fiskusowi niezarejestrowanego konta, na które przelana zostanie zapłata.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 13 maja 2019 r.
dodano: 2019-05-13 10:36Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.