.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Laptop za pieniądze z urzędu pracy zmniejszy wysokość PIT

Dziennik Gazeta Prawna (2019-09-10), autor: Patrycja Dudek, oprac.: GR

Przedsiębiorca może ująć w kosztach uzyskania przychodów zakup wyposażenia firmy z otrzymanego dofinansowania – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Pytanie KIS zadał podatnik, który założył działalność gospodarczą. Wcześniej był zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny. Urząd przyznał mu środki na rozpoczęcie własnego biznesu, tj. usługi informatyczne z dojazdem do klienta. Na start dostał 23 tys. zł (na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1482 ze zm.). Mężczyzna kupił za to laptop, dwa monitory i używany samochód. We wniosku o interpretację zapytał, czy może ująć te wydatki w podatkowych kosztach uzyskania przychodów. Miał wątpliwości, skoro zapłacił za nie z pieniędzy otrzymanych z urzędu.

Dyrektor Krajowej Informacji (interpretacja z 5 września 2019 r., nr 0115-KDIT2-3.4011.315.2019.1.PS) potwierdził, że może to zrobić. Wyjaśnił, że jednorazowe środki przyznane bezrobotnemu na podjęcie działalności gospodarczej mogą stanowić koszt uzyskania przychodów. Zastrzegł jednak, że warunkiem zaliczenia wydatków do kosztów jest związek z firmowymi przychodami i należyte udokumentowanie ich poniesienia.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 10 września 2019 r.
dodano: 2019-09-10 10:27Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.