.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami przez internet

Dziennik Gazeta Prawna (2019-11-20), autor: Patryk Słowik, oprac.: GE

Teraz uzyskanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek można uzyskać przez internet za pośrednictwem platformy biznes.gov.pl. Usługa jest bezpłatna, a czas oczekiwania na dokument ma nie przekraczać siedmiu dni – donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Do zalogowania się w platformie biznes.gov.pl potrzebny jest profil zaufany lub e-dowód. W uzyskaniu nie przeszkodzi brak profilu na PUE ZUS – ten można już założyć za pośrednictwem biznesowej platformy.

„Dane w twoim wniosku będą w znacznej części wypełnione, co jest dużym ułatwieniem. Będziesz potrzebował dopisać tylko cel uzyskania zaświadczenia, liczbę egzemplarzy i miejscowość, z której składasz wniosek. Tak przygotowany dokument podpiszesz profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym i trafi on do realizacji w ZUS” – wskazuje Ministerstwo Rozwoju. I podkreśla, że o możliwości odebrania zaświadczenia system poinformuje przedsiębiorcę e-mailem lub SMS-em.

Resort rozwoju wierzy, że w najbliższych latach uda się z portalu biznes.gov.pl zrobić realne e-okienko, za pośrednictwem którego będzie można załatwić większość prostych spraw. Oprócz uzyskania zaświadczeń można już teraz za jego pomocą zgłosić sprawę do rzecznika małych i średnich przedsiębiorców, złożyć sprawozdanie finansowe do Krajowego Rejestru Sądowego, zawiadomić o wyznaczeniu inspektora ochrony danych, a także zapoznać się z najnowszymi obowiązkami nakładanymi na firmy oraz dowiedzieć się o możliwych do uzyskania dofinansowaniach.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 20 listopada 2019 r. 

dodano: 2019-11-20 10:19Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.