.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

O kasach online decydują faktycznie świadczone usługi

Dziennik Gazeta Prawna (2019-12-12), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: GR

Od początku 2020 r. kasy online będą musieli stosować m.in. świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów. Nie decyduje jednak wpis w CEIDG, ale faktycznie wykonywana działalność – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Wątpliwości miało dwóch przedsiębiorców, którzy wystąpili o interpretacje. Działalność pierwszego jest sklasyfikowana pod kodem PKD 45.40.Z (sprzedaż hurtowa i detaliczna motocykli ich naprawa i konserwacja oraz sprzedaż hurtowa i detaliczna części i akcesoriów do nich). Podatnik tłumaczył, że w rzeczywistości tylko sprzedaje używane motocykle bądź ich części. Jeżeli są uszkodzone, najpierw je naprawia. Natomiast nie naprawia pojazdów będących własnością klienta.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (interpretacja indywidualna z 29 listopada 2019 r. sygn. 0111-KDIB3-2.4012.583.2019.2.MN i 0112-KDIL2-2.4012.529.2019.1.EW) potwierdził, że skoro podatnik nie świadczy usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, to nie będzie musiał stosować kasy online od 1 stycznia 2019 r.

Taką samą odpowiedź uzyskał inny przedsiębiorca, którego działalność jest sklasyfikowana pod kodem 45.20.1 (konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli). Tłumaczył, że w rzeczywistości prowadzi tylko bezdotykową myjnię samochodową, a kasę fiskalną stosuje, bo jego obrót na rzecz klientów (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej) przekroczył 20 tys. zł.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 12 grudnia 2019 r. 

dodano: 2019-12-12 10:39Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.