.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Preferencja w opłacaniu składek ograniczona w czasie

Dziennik Gazeta Prawna (2019-12-19), autor: Paulina Szewioła, oprac.: GR

Mały ZUS plus nie powinien mieć charakteru kolejnej czasowej ulgi – uważa rzecznik małych i średnich przedsiębiorców. Jego postulat nie został jednak przekuty w senacką poprawkę. Senatorowie nie zaproponowali żadnych zmian do ustawy – donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej wprowadza modyfikacje dotyczące preferencji w opłacaniu składek.

Aby z nich skorzystać, oprócz spełnienia kryterium przychodowego (nieprzekroczenia rocznego przychodu w wysokości 120 tys. zł), przedsiębiorca musi też spełnić warunek dotyczący dochodu. Podstawa wymiaru składek nie może być niższa od 30 proc. minimalnego wynagrodzenia ani wyższa od 60 proc. prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego na dany rok kalendarzowy. To oznacza, że z ulgi skorzystają firmy, których miesięczny dochód kształtuje się na poziomie maksymalnie 6 tys. zł. Obniżona składka może być opłacana maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu kolejnych 60 miesięcy prowadzenia działalności.

Takie ograniczenie, w ocenie rzecznika MŚP Adama Abramowicza, nie powinno mieć miejsca. Jego zdaniem, mały ZUS plus nie powinien mieć charakteru kolejnej czasowej ulgi.

Wprowadzenie takiej zmiany wyklucza jednak resort rozwoju.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 19 grudnia 2019 r. 

dodano: 2019-12-19 10:35Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.