.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Bez tabeli przy dopłacie z WUP

Dziennik Gazeta Prawna (2020-05-12), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Tylko przy dofinansowaniu do wynagrodzeń z powiatowego urzędu pracy pracodawca powinien wykazać to wsparcie w tabeli zawartej w formularzu INF-O-PP – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na pytanie dotyczące ubiegania się o dopłaty do pensji oraz pomoc przewidzianą w art. 15g ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 374 ze zm., dalej specustawa). Chodzi o subsydia płacowe ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przyznawane przez wojewódzkie urzędy pracy (WUP). Zgodnie z wcześniejszymi wyjaśnieniami PFRON z uwagi na to, że nie jest to pomoc publiczna ani pomoc de minimis, nie należy jej wykazywać w poz. 49 formularza INF-D-P (jest składany razem z wnioskiem o dopłatę), ale wpisać ją w poz. 53 jako uzyskanie środków publicznych z innych źródeł. 
 
W sekcji E tego druku, w pkt 5 znajduje się tabela, w której firma powinna podać informacje o otrzymanej pomocy, a w pkt 8 opisać przedsięwzięcie, na którego realizację zostało przyznane wsparcie. Organizacja zapytała PFRON, czy pracodawcy są zobowiązani do wykazania tutaj dopłat z WUP. 
 
Fundusz wyjaśnił, że ta część druku INF-O-PP jest uzupełniana w przypadku podania przez pracodawcę w poz. 49 załącznika INF-D-P kwoty pomocy publicznej lub pomocy de minimis, otrzymanej na podstawie odrębnych przepisów w odniesieniu do kosztów płacy pracownika za dany okres sprawozdawczy. Ponieważ dopłaty określone w art. 15g specustawy nie są do niej zaliczane, przedsiębiorca nie musi ich wykazywać w sekcji E formularza INF-O-PP.
 
Natomiast inaczej to wygląda, gdy firma korzystająca z subsydiów płacowych z PFRON wnioskowała o dofinansowania do wynagrodzeń przewidziane w art. 15zzb specustawy, które są wypłacane przez PUP dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Akurat ten instrument wsparcia stanowi pomoc publiczną, mającą przeciwdziałać poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w komunikacie Komisji Europejskiej – „Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19”. To oznacza, że otrzymanie dopłat z art. 15zzb specustawy musi być wykazane w poz. 49 i 53 formularza INF-D-P, a co za tym idzie – również w sekcji E druku INF-O-PP. 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 12 maja 2020 r. 
dodano: 2020-05-12 10:25Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.