.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Część rodziców musi poczekać z wnioskiem o 300+

Dziennik Gazeta Prawna (2020-07-07), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Od 1 lipca można ubiegać się o przyznanie świadczenia z programu „Dobry start” na nowy rok szkolny. Jednak na razie ze złożeniem wniosku muszą wstrzymać się rodzice, których dzieci skończyły szkołę podstawową – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Obecnie nie mogą tego zrobić rodzice 347,7 tys. dzieci, które skończyły szkołę podstawową. Jest to związane z tym, że z powodu epidemii koronawirusa przełożone zostały egzaminy ósmoklasistów (zamiast w kwietniu odbyły się w czerwcu), a w konsekwencji również rekrutacja do szkół średnich. Harmonogram naboru zakłada, że ogłoszenie wyników, a więc listy osób zakwalifikowanych do danej szkoły ponadpodstawowej nastąpi 12 sierpnia. Listy przyjętych osób zostaną zaś opublikowane 19 sierpnia.
 
Dlatego takie osoby nie powinny na razie starać się o świadczenie na wyprawkę, bo gdy złożą wniosek bez podania danych szkoły, gmina wezwie ich do jego uzupełnienia w ciągu 14 dni. Jeśli tego nie zrobią, wniosek będzie pozostawiony bez rozpatrzenia. W praktyce trzeba go będzie złożyć jeszcze raz. Jednocześnie rodzic nie powinien się obawiać, że taka sytuacja będzie miała dla niego negatywne konsekwencje, bo o 300+ można ubiegać się do 30 listopada, więc jest jeszcze na to dużo czasu. Może to jedynie spowodować, że trochę później zostaną mu wypłacone pieniądze. W przypadku wniosków, które wpłyną w lipcu oraz sierpniu, gminy mają bowiem termin na ustalenie prawa do świadczenia oraz jego wypłatę do końca września. Natomiast dla wniosków złożonych od 1 września do 30 listopada przyznanie pieniędzy następuje w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 6 lipca 2020 r. 
dodano: 2020-07-07 10:15Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.