.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ośrodki rehabilitacji kompleksowej wracają do pracy

Dziennik Gazeta Prawna (2020-08-10), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Osoby z dysfunkcjami zdrowotnymi mogą ponownie zgłaszać chęć pobytu w ośrodku rehabilitacji kompleksowej w ramach projektu prowadzonego przez PFRON – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Działalność tych placówek była zawieszona z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, ale jak informuje fundusz, została ona właśnie wznowiona i podobnie jak proces rekrutacji. Projekt dotyczący kompleksowej rehabilitacji jest skierowany do osób, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich stanu zdrowia oraz zainteresowań. Ponadto mogą w nim wziąć udział również osoby, które ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowały, ale chciałyby stać się aktywne zawodowo. 
 
Na kompleksową rehabilitację składają się trzy elementy. Pierwszy z nich to moduł zawodowy, obejmujący spotkania i warsztaty z doradcą zawodowym, a także szkolenia zawodowe (kończą się one egzaminem i przyznaniem certyfikatu). Drugi to moduł medyczny, czyli różnego typu zabiegi fizjoterapeutyczne, natomiast celem trzeciego jest wzmocnienie kompetencji społecznych i psychologicznych uczestnika projektu. Decyzja o tym, ile zajęć z każdego modułu będzie miała osoba niepełnosprawna, będzie podejmowana na pierwszym spotkaniu w ośrodku przez zespół specjalistów. Na początek opracowują oni indywidualny plan rehabilitacji na pierwsze dwa tygodnie, które są okresem próbnym, a następnie na resztę pobytu.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 10 sierpnia 2020 r. 
dodano: 2020-08-10 10:27Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.