.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

1200 zł zasiłku dla osoby bezrobotnej

Dziennik Gazeta Prawna (2020-09-02), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Od tego miesiąca zmieniła się wysokość świadczenia dla osób bez pracy. Jego kwota wzrosła z 881,30 zł do 1200 zł – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
To już druga podwyżka zasiłku w tym roku. Pierwsza nastąpiła w czerwcu i była związana ze mechanizmem waloryzacji tego świadczenia o wskaźnik inflacji przewidziany w art. 72 ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1482 ze zm.). Druga podwyżka jest elementem ustawy wprowadzającej dodatek solidarnościowy. 
 
W efekcie zasiłek dla bezrobotnych od września wynosi 1200 zł w okresie pierwszych trzech miesięcy jego pobierania oraz 942,30 zł przez pozostały okres. Jest to podstawowa kwota świadczenia dla osób, które mają staż pracy wynoszący od 5 do 20 lat. W przypadku bezrobotnych, którzy pracowali krócej lub dłużej, zasiłek będzie wypłacany w odpowiednio obniżonej lub podwyższonej wysokości (80 proc. lub 120 proc. podstawowej kwoty).
 
Co istotne, wyższy zasiłek będzie przysługiwał zarówno osobom, które dopiero od tego miesiąca nabędą do niego prawo, jak i tym już otrzymującym to świadczenie, a jego kwota jest zmieniana przez powiatowy urząd pracy z urzędu. W związku z tym, że z zasiłkiem dla bezrobotnych jest powiązana wysokość innych świadczeń wypłacanych osobom korzystającym z instrumentów aktywizacji zawodowej, ich kwoty również się zwiększą. Chodzi tu m.in. o stypendium wypłacane w trakcie odbywania szkolenia, stażu i przygotowania zawodowego dorosłych, dodatek aktywizujący oraz świadczenie integracyjne. 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 2 września 2020 r. 
dodano: 2020-09-02 10:26Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.