.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Trwa pilotaż programu współpracy z fiskusem

Dziennik Gazeta Prawna (2020-09-17), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: GR

Kilkanaście podmiotów jest zainteresowanych podpisaniem umowy o współdziałanie, tak poinformowało Ministerstwo Finansów – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Chodzi o przepisy, które od lipca br. umożliwiają aplikowanie do Programu Współdziałania, który jest nową formą relacji z fiskusem. W tym celu podatnik musi zawrzeć stosowną umowę z szefem Krajowej Administracji Skarbowej (art. 20zb–20zq ordynacji podatkowej).
 
Nie jest to jednak rozwiązanie dla wszystkich podatników, ale tych największych, których przychody w poprzednim roku przekroczyły równowartość 50 mln euro. Wniosek można złożyć za pomocą e-PUAP, pocztą, a nawet e-mailem. 
 
Zawarcie umowy o współdziałanie wiąże się z pełną transparentnością podatników wobec fiskusa, ale w zamian mogą oni liczyć na korzyści.
 
‒ To przykładowo możliwość zawierania porozumień w zakresie interpretacji i stosowania prawa podatkowego, wykorzystywania odpowiednich warunków w transakcjach z podmiotami powiązanymi, czy wysokości zaliczek na podatek dochodowy ‒ podkreśla Magdalena Rzeczkowska, szefowa KAS. Dodaje, że przedsiębiorcy będą mogli też skorzystać z ulg w spłacie odsetek. 
 
Ministerstwo Finansów poinformowało, że szef KAS może ograniczyć do 20 liczbę firm, z którymi podpisze umowę o współdziałanie w pierwszym etapie wdrażania programu.
Zainteresowanie zgłosiło już kilkanaście podmiotów. 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 17 września 2020 r. 
dodano: 2020-09-18 09:54Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.