.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Więcej czasu na wniosek o 500 zł po zamknięciu placówki

Dziennik Gazeta Prawna (2020-09-22), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Do 15 października powiaty będą przyjmować wnioski o przyznanie specjalnego świadczenia dla korzystających z placówek wsparcia, którzy musieli zawiesić działalność z powodu epidemii koronawirusa – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Taka finansowa pomoc jest wypłacana na podstawie programu PFRON „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Co do zasady wynoszące 500 zł świadczenie przysługuje dzieciom i dorosłym niepełnosprawnym, jeśli placówka, do której uczęszczają na zajęcia rehabilitacyjne lub aktywizacyjne, została z uwagi na COVID-19 zamknięta. Chodzi tutaj m.in. o warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze oraz specjalne ośrodki wychowawcze. Świadczenie, którego celem jest dofinansowanie kosztów związanych z zapewnieniem opieki w warunkach domowych, jest przyznawane na nie więcej niż trzy miesiące i pod warunkiem, że zawieszona działalność instytucji uniemożliwia korzystanie ze świadczonych przez nią usług w sposób ciągły.
 
Wnioski o 500 zł można składać w powiatowym centrum pomocy rodzinie – drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia lub w formie papierowej, a co istotne, PFRON postanowił wydłużyć czas, w którym można to robić, do 15 października. Z kolei samorządy będą mogły występować do funduszu o pieniądze na wypłatę świadczeń do 1 listopada.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 22 września 2020 r. 
dodano: 2020-09-22 10:42Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.