.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Będzie kontynuacja programu „Senior+”

Dziennik Gazeta Prawna (2020-09-30), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Rząd będzie przez następne pięć lat dofinansowywał zakładanie placówek dziennego pobytu dla osób starszych. Przeznaczy na ten cel 300 mln zł, a co ważne, wzrośnie wysokość przyznawanych samorządom dotacji – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Pierwotnie program „Senior+” został rządową uchwałą ustanowiony na lata 2015–2020. Teraz w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawiła się zapowiedź projektu nowej uchwały, która będzie obowiązywać w latach 2021–2025. To oznacza, że samorządy będą dalej mogły wnioskować o pieniądze na założenie domu lub klubu „Senior+” (przebudowę lub remont budynku oraz na jego wyposażenie), a także o dofinansowanie do bieżących kosztów utrzymania działających już placówek. Jest to o tyle istotne, że ponad 60 proc. gmin i powiatów, które w poprzednich latach skorzystały z programu, deklaruje, że nie jest przygotowana do finansowania tych placówek ze środków własnych w dłuższym czasie. 
 
Jednocześnie zmianie mają ulec niektóre z dotychczas obowiązujących przepisów. Wśród nich m.in. te dotyczące wysokości wsparcia. Obecnie dotacja na uruchomienie domu „Senior+” wynosi 300 tys. zł, a klubu „Senior+” 150 tys. zł. Te kwoty od przyszłego roku mają wzrosnąć do odpowiednio 400 tys. zł oraz 200 tys. zł, co ma zwiększyć zainteresowanie samorządów. Natomiast wysokość miesięcznego dofinansowania do pobytu jednej osoby w domu „Senior+”, będzie wynosić 400 zł, a więc będzie o 100 zł wyższa. Nie zmieni się zaś dotacja na jedną osobę korzystającą z klubu „Senior+” i będzie to 200 zł.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 30 września 2020 r. 
dodano: 2020-09-30 10:15Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.