.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Będą wyższe dotacje z programu „Senior+”

Dziennik Gazeta Prawna (2020-10-21), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Samorządy będą mogły przez następne pięć lat wnioskować o dotacje z budżetu państwa na zakładanie placówek dziennego pobytu dla osób starszych oraz pokrycie kosztów ich bieżącego funkcjonowania – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Taką możliwość przewiduje projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021–2025. Będzie on kontynuacją programu, który zaczął się w 2015 r. i kończy się w grudniu br. Rząd postanowił przedłużyć program z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na tego typu placówki oraz jego dobre przyjęcie przez seniorów, którzy chętnie korzystają z oferowanych przez nie zajęć oraz usług rekreacyjnych i kulturalno-oświatowych. Nie bez znaczenia było też to, że większość gmin i powiatów, które w poprzednich latach sięgnęły po dotacje z programu, wskazuje, że nie będzie w stanie finansować z własnych pieniędzy dalszej działalności placówek Senior+.
 
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej postanowiło jednak wprowadzić kilka zmian do programu. Najważniejsza dotyczy wysokości dofinansowania, jakie może otrzymać samorząd. Teraz maksymalna kwota dotacji wynosi 300 tys. zł na założenie domu Senior+, w tym np. remont lokalu i wyposażenie, oraz 150 tys. zł w przypadku klubu Senior+. Od 2021 r. dofinansowanie ma wzrosnąć do odpowiednio 400 tys. zł i 200 tys. zł. Projekt uchwały zakłada też podwyżkę kwoty przeznaczonej na bieżące utrzymanie miejsc w tych placówkach z 300 zł do 400 zł miesięcznie na jednego seniora. Zmiana ta będzie obowiązywać tylko dla domów Senior+, w klubach dalej będzie to 200 zł miesięcznie.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 21 października 2020 r. 
dodano: 2020-10-21 10:17Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.