.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Szczepionka na grypę od pracodawcy bez PIT

Dziennik Gazeta Prawna (2020-10-21), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: GR

Minister finansów zaniecha poboru podatku od świadczeń z tytułu szczepień ochronnych przeciw grypie otrzymanych w okresie obowiązywania stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19. Rozporządzenie w tej sprawie będzie obowiązało wstecz i obejmie świadczenia otrzymane już od 1 marca 2020 r. – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Poinformował o tym wiceminister Jan Sarnowski w odpowiedzi na dwie interpelacje poselskie (odpowiedź z 16 października 2020 r. na interpelacje poselskie nr 11341 i 11303). Parlamentarzyści spytali o możliwość wprowadzenia czasowego zwolnienia z podatku osobom, którym pracodawca zapewnia szczepionkę. 
 
Wiceminister przypomniał, że obecnie kwalifikacja do źródła przychodu jest uzależniona od stosunku prawnego łączącego strony. Dla pracowników jest to przychód ze stosunku pracy, natomiast w przypadku zleceniodawców jest to przychód ze zlecenia.
 
– Nie stanowią jednak przychodu pracowników świadczenia w postaci sfinansowania im szczepień ochronnych, jeżeli ze względu na charakter wykonywanej pracy większość czasu pracy spędzają oni w środowisku zagrożeń biologicznych i są szczególnie narażeni na zachorowanie – wyjaśnił Jan Sarnowski. 
 
Poinformował, że minister finansów podjął decyzję o zaniechaniu poboru PIT od wszystkich takich świadczeń otrzymanych w okresie obowiązywania stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19, od 1 marca 2020 r.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 21 października 2020 r. 
dodano: 2020-10-21 10:34Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.