.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Były problemy z wysyłką JPK_V7

Dziennik Gazeta Prawna (2020-11-26), autor: Łukasz Zalewski, oprac.: GR

Ministerstwo Finansów zapewnia, że urzędy skarbowe będą łagodnie podchodziły do podatników, którzy mieli problem z wysyłką nowego JPK_V7 – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Podatnicy, którzy obowiązek ten odłożyli na ostatnią chwilę, byli zaskoczeni, że nie mogą zalogować się do udostępnionej przez MF aplikacji e-mikrofirma za pomocą swoich danych autoryzujących, a więc mając m.in. kwotę przychodu z zeznania rocznego PIT sprzed dwóch lat. 
 
Teoretycznie wystarczy się zalogować do programu na stronie Podatki.gov.pl. Wchodząc na nią, przedsiębiorca widzi dwie opcje. Może: 
 
• użyć Login.gov.pl, a więc skorzystać z: profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej, lub
 
• wpisać dane autoryzujące. 
 
Ta ostatnia opcja powinna być dostępna wyłącznie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Pojawił się jednak problem, bo czytelnicy po wpisaniu swoich danych autoryzujących nie mieli szans na zalogowanie. 
 
Ministerstwo potwierdziło nam wczoraj, że faktycznie nie można zalogować się do e-mikrofirmy za pomocą danych autoryzujących, mimo że taka opcja widnieje na stronie MF.
 
Oznacza to, że podatnicy mogą zalogować się do e-mikrofirmy tylko za pomocą: profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej.
 
Przedsiębiorcy, którzy napotkali trudności, mogli skorzystać z alternatywnej metody wysyłki JPK_V7. Chodzi o formularz interaktywny, udostępniony na stronie Podatki.gov.pl. W tym przypadku nie jest wymagane użycie profilu zaufanego. 
 
Ministerstwo zapewniło, że urzędy skarbowe dadzą czas podatnikom na dostosowanie się do nowych rozwiązań i w zakresie sankcji za niezłożenie JPK_VAT w terminie będą postępowały podobnie jak w czasie wdrażania JPK w latach 2017–2018.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 26 listopada 2020 r. 
dodano: 2020-11-27 10:28Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.