.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Minimum 50 zł dla emeryta

Dziennik Gazeta Prawna (2020-12-16), autor: Paulina Szewioła

Rząd zdecydował, że w przyszłym roku będzie obowiązywać waloryzacja mieszana rent i emerytur, czyli kwotowo-procentowa – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Waloryzacja świadczeń ma umożliwić zachowanie realnej ich wartości w stosunku do inflacji. Kluczową sprawą jest w tym wypadku wskaźnik waloryzacji, czyli średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług w poprzednim roku zwiększony o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia. 
 
Rząd zaproponował, aby w przyszłym roku wskaźnik ten był określony na poziomie gwarantowanym ustawowo, co odpowiada inflacji powiększonej o 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2020 r. Oznacza to, że emerytury nominalnie wzrosną prawdopodobnie o 3,84 proc. Zagwarantowano jednocześnie minimalną kwotę podwyżki na poziomie 50 zł. 
 
Wzrosną też świadczenia minimalne. I tak do 1250 zł (obecnie 1,2 tys. zł) wzrosną najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne. Najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wyniesie natomiast 937,50 zł (obecnie 900 zł). 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 16 grudnia 2020 r. 
dodano: 2020-12-16 10:23Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.