.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Więcej czasu na wnioski o dotacje na asystentów

Dziennik Gazeta Prawna (2021-01-04), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Do 8 stycznia wojewodowie czekają na zgłoszenia od gmin i powiatów, które chcą otrzymać pieniądze z programów „Opieka wytchnieniowa” oraz „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2021 r. – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Pierwotny termin składania wniosków upłynął z końcem 2020 r., ale został wydłużony o tydzień. Podjęcie tej decyzji Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, uzasadniła tym, że trwająca pandemia, braki kadrowe i inne związane z nią trudności spowodowały, że nie każdy samorząd zdążył skompletować potrzebną dokumentację. Dlatego, aby gminy i powiaty miały na to więcej czasu, wnioski w obydwu programach będzie można składać do 8 stycznia br.
 
W tym dotyczącym opieki wytchnieniowej chodzi o czasowe odciążenie rodziców niepełnosprawnych dzieci oraz opiekunów dorosłych niepełnosprawnych członków rodziny w zajmowaniu się nimi. Samorządy mogą więc ubiegać się o pieniądze na zapewnienie ich podopiecznym opieki przez kilka godzin dziennie lub całodobowo (z zachowaniem przewidzianego w programie limitu), a także na specjalistyczne poradnictwo dla opiekunów. Co ważne, w 2021 r. gminy i powiaty otrzymują dotację na pokrycie 100 proc. kosztów takiej pomocy.
 
Wprowadzenie nowego terminu na zgłaszanie się do programów oznacza, że również wojewodowie będą mieli więcej czasu na przekazanie do resortu rodziny listy z samorządami rekomendowanymi do przyznania dotacji. Zostaną one wysłane do 29 stycznia, a ostateczna weryfikacja przez wskazanie gmin i powiatów, które otrzymają wsparcie, nastąpi do 12 lutego br.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 4 stycznia 2021 r. 
dodano: 2021-01-07 10:28Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.