.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zakupy z zagranicy również z symbolem TP

Dziennik Gazeta Prawna (2021-01-11), autor: Mariusz Szulc, oprac.: GR

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz import usług od unijnego podmiotu powiązanego należy oznaczyć w JPK_V7 kodem TP – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Spółka należy do międzynarodowej grupy kapitałowej i kupuje towary i usługi od unijnego podmiotu powiązanego. Zwróciła uwagę na to, z rozporządzenia nie wynika, by oznaczenie TP trzeba było stosować w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub importu usług od zagranicznego podmiotu powiązanego. Uznała więc, że taki obowiązek jej nie dotyczy.
 
Nawiązała także do odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania podatników dotyczące JPK_V7. Wynika z nich m.in., że podatnik musi stosować oznaczenia GTU (dotyczące grup towarów i usług) jedynie wobec krajowych i transgranicznych dostaw towarów, dokonanych przez siebie samego. Spółka uważała, że identycznie należy rozumieć zakres stosowania oznaczenia TP.
 
Nie zgodził się z tym dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (interpretacja indywidualna z 2 grudnia 2020 r., sygn. 0112-KDIL1-2.4012.427.2020.1.PM). Wyjaśnił, że obowiązek stosowania oznaczenia TP, o którym mowa w par. 10 ust. 4 pkt 3 rozporządzenia, odnosi się więc również do WNT oraz importu usług, gdy pomiędzy nabywcą a dokonującym dostawy towarów bądź usługodawcą występują powiązania, o których mowa w art. 32 ust. 2 pkt 1 ustawy o VAT, a nabywca jest z ich tytułu zobowiązany rozliczyć podatek należny.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 11 stycznia 2021 r. 
dodano: 2021-01-11 10:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.