.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Obowiązują nowe wzory formularzy

Dziennik Gazeta Prawna (2021-01-11), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: GR

Opublikowane zostały zmienione wzory informacji, deklaracji, zeznań oraz załączników potrzebnych do rozliczenia PIT i podatku zryczałtowanego za 2020 r., a także dla potrzeb estońskiego CIT – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Oprócz tego Ministerstwo Finansów szykuje nowe formularze dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-8 i CIT-8AB).
 
Szczególną uwagę powinni zwrócić na zmiany w formularzach PIT płatnicy podatku. Wzory PIT-4R i PIT-8AR, które będą stosowane do rozliczenia dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2020 r., były bowiem aktualizowane już dwa razy. Po raz pierwszy w nowelizacji z 21 października 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1940) i tamte wzory nie są już aktualne. Właściwe są te, które zostały opublikowane w nowelizacji z 11 grudnia 2020 r. (Dz.U. poz. 2346).
 
Jeśli idzie o formularze składane przez podatników, to część zmian zostało wprowadzonych ze względu na nowe rozwiązania w tarczach antykryzysowych. Przykładowo załącznik PIT/O został tak zmodyfikowany, by można było wykazać odliczenia darowizn na przeciwdziałanie COVID-19 oraz darowizny laptopów i tabletów przekazanych m.in. organom prowadzącym placówki oświatowe.
 
Pojawiły się też całkiem nowe załączniki do zeznań. 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 11 stycznia 2021 r. 
dodano: 2021-01-11 10:23Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.