.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ograniczenie ulgi abolicyjnej jeszcze nie teraz

Dziennik Gazeta Prawna (2021-01-14), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: GR

Limit odliczenia ulgi abolicyjnej ma zastosowanie dopiero do dochodów osiąganych od początku 2021 r. Tak wskazało Ministerstwo Finansów w opublikowanym komunikacie – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Oznacza to, że do dochodów osiągniętych w 2020 r., z których trzeba będzie rozliczyć się do końca kwietnia br., będzie miała zastosowanie ulga abolicyjna w pełnej wysokości, zgodnie z przepisami obowiązującymi do końca 2020 r.
 
Chodzi o zmiany dotyczące art. 27g ustawy o PIT, tj. ulgi abolicyjnej, z której co do zasady korzystają osoby mieszkające w Polsce ponad 183 dni w roku. Z początkiem roku wprowadzony został limit odliczenia z tytułu ulgi abolicyjnej do wysokości 1360 zł (dla podstawy opodatkowania nieprzekraczającej rocznie 8 tys. zł). Stało się to wskutek nowelizacji z 28 listopada 2020 r. ustaw o PIT, CIT, podatku zryczałtowanym i innych ustaw (Dz.U. poz. 2123).
 
Jednak limit ten – jak podkreśla MF – ma zastosowanie dopiero do tegorocznych przychodów. W praktyce więc trzeba będzie go uwzględnić na etapie rozliczenia rocznego za 2021 r., czyli do końca kwietnia 2022 r.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 14 stycznia 2021 r. 
dodano: 2021-01-15 10:16Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.