.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Koszt u spadkobiercy tylko według udziału w spadku

Dziennik Gazeta Prawna (2021-03-25), autor: Patrycja Dudek, oprac.: GR

Kto sprzedaje odziedziczoną nieruchomość, może uwzględnić w kosztach wydatki, jakie na jej nabycie poniósł spadkodawca, ale tylko proporcjonalnie do swojego udziału w spadku – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Ojciec odziedziczył połowę mieszkania po synu (druga połowa przypadła matce spadkodawcy). Syn nabył lokal w 2017 r., w 2020 r. zmarł. Jeszcze w tym samym roku doszło do sprzedaży mieszkania. Ojciec spytał, czy obliczając podatek, będzie mógł odliczyć wydatki na nabycie poniesione przez syna. Nie zamierzał bowiem korzystać z ulgi mieszkaniowej.
 
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że podatnik może uwzględnić te wydatki w kosztach. Podkreślił jednak, że zgodnie ze znowelizowanym art. 22 ust. 6d ustawy o PIT spadkobierca zalicza do kosztów wydatki na nabycie „w takiej części, w jakiej wartość zbywanej rzeczy odpowiada łącznej wartości rzeczy nabytej przez podatnika”.
 
Skoro więc podatnik odziedziczył połowę udziału w mieszkaniu, a nie cały lokal, to powinien uwzględnić wydatki według tej proporcji - wyjaśnił organ.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 25 marca 2021 r. 
dodano: 2021-03-25 10:28Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.