.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jest szansa, że kopciuchy znikną z uzdrowisk

Dziennik Gazeta Prawna (2021-05-19), autor: Katarzyna Nocuń, oprac.: GR

Gminy uzdrowiskowe dostaną 250 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na adaptację do zmian klimatu oraz podnoszenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Maciej Chorowski, prezes funduszu, podkreśla, że katalog kosztów kwalifikowanych w ramach programu „Klimatyczne uzdrowiska” ma być na tyle szeroki, by to samorządy decydowały o najlepszym sposobie wydania pieniędzy. Uzdrowiska będą mogły je wykorzystać między innymi na to, by definitywnie uporać się z problemem smogu.
 
Program „Klimatyczne uzdrowiska” zostanie uruchomiony w czerwcu. Umowy z gminami uzdrowiskowymi i miejscowościami mającymi status obszaru ochrony uzdrowiskowej NFOŚiGW chce podpisać do końca tego roku. 200 mln zł będzie przeznaczone na zwiększenie efektywności energetycznej, a 50 mln zł na działania adaptacyjne do zmian klimatu. Oprócz inwestycji związanych z ochroną powietrza i poprawą efektywności energetycznej dofinansowanie dostaną także inwestycje w budowę ujęć wody. Nabór potrwa do 2024 r. lub do wyczerpania środków.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 19 maja 2021 r. 
dodano: 2021-05-19 10:41Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.