.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ułatwienia w udzielaniu ulg dla przedsiębiorstw społecznych

Dziennik Gazeta Prawna (2021-05-27), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Pracodawca, który uzyska status przedsiębiorstwa społecznego, będzie mógł udzielać swoim kontrahentom obniżeń we wpłatach na PFRON, jeśli będzie zatrudniał minimum 10 osób – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Taką zmianę w art. 22 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 573) przewiduje projekt ustawy o ekonomii społecznej. Zgodnie z obecnym brzmieniem tego przepisu prawo do udzielania ulg przysługuje pracodawcom, którzy mają minimum 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty i osiągają 30-proc. wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności albo umiarkowanego, o ile orzeczono w ich przypadku jedno z tzw. schorzeń specjalnych, np. epilepsję lub chorobę psychiczną.
 
Zaproponowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zmiana w art. 22 sprowadza się do obniżenia z 25 do 10 podwładnych wymaganego minimalnego poziomu zatrudnienia dla podmiotów, które będą legitymować się statusem przedsiębiorstwa społecznego. Resort liczy, że dzięki takiemu rozwiązaniu mali pracodawcy, należący do podmiotów ekonomii społecznej i zatrudniający osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, będą łatwiej pozyskiwać nabywców dla swoich towarów i usług, bo ich kontrahenci będą mogli w ten sposób zapłacić mniejszą należność na PFRON.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 27 maja 2021 r. 
dodano: 2021-05-27 10:19Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.