.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Więcej pieniędzy od ZUS dla przedsiębiorstw

Dziennik Gazeta Prawna (2021-06-07), autor: Paulina Szewioła, oprac.: GR

Organ rentowy przyjmuje już wnioski na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy w 2022 r. Do podziału jest 75 mln zł. To więcej niż chociażby przed rokiem, kiedy firmy walczyły o 50 mln zł – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych obiecuje, że wesprze finansowo te rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi i zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników.
 
Wysokość dofinansowania zależy od liczby osób, za które płatnik opłaca składki na ubezpieczenia społeczne. W przypadku mikro- i małych przedsiębiorstw procentowa wartość dopłaty jest największa, jednak najwyższe kwoty mogą otrzymać duże zakłady, zatrudniające powyżej 250 osób.
 
Aby wziąć udział w konkursie, przedsiębiorcy nie powinni mieć zaległości składkowych (na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne) ani podatkowych. Nie mogą też znajdować się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym czy w toku likwidacji lub postępowania układowego. Dofinansowanie można otrzymać nie częściej niż raz na trzy lata.
 
Wniosek wraz z niezbędną dokumentacją należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem strony Prewencja.zus.pl. 
 
ZUS czeka na podania do 30 czerwca 2021 r.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 7 czerwca 2021 r. 
dodano: 2021-06-07 10:21Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.