.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pierwszy taki certyfikat

(2009-05-27), autor: Magellan, oprac.: Biuro Prasowe Info Baza

Program EXPERT autorstwa Info-Bazy jako pierwszy uzyskał certyfikację zgodności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania. Potwierdza to, że wszelkie procedury i obliczenia aplikacji realizowane są zgodnie z wymaganiami polskiego prawa.

Internetowa aplikacja EXPERT, przeznaczona do pozyskiwania i rozliczania dofinansowań PFRON do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, testowany był przez specjalistów z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania (SASO). Współpracowali z nimi przedstawiciele firmy Polsoft, która wraz z Signity S.A. przygotowuje znany pośród wszystkich zakładów pracy chronionej w Polsce system SODiR.

Zespół audytorów badał, czy zastosowane w EXPERCIE procedury, mechanizmy i zasady obliczeń, rozwiązania wykorzystania, przechowywania i ochrony danych zgodne są z polskim prawodawstwem. Po przeprowadzeniu skomplikowanych testów i analiz potwierdzono, że opracowane przez specjalistów Info-Bazy w pełni realizuje przepisy ustawy o ochronie danych osobowych i rozporządzenia MSWiA w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych. Ponadto potwierdzono, że wszelkie rozwiązania programistyczne – algorytmy obliczeń, mechanizmy wnioskowania i raportowania, eksportu właściwych danych – są zgodne z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

- Certyfikat SASO uzyskaliśmy jako pierwsza firma przygotowująca rozwiązania informatyczne dla pracodawców osób niepełnosprawnych. Nasze oprogramowanie testowali współautorzy ogólnopolskiego systemu SODiR, z którego korzysta PFRON. Dzięki temu klienci Info-Bazy mają obiektywne, autorytatywne potwierdzenie jakości Eksperta – mówi Marzena Urbanowicz, dyrektor sprzedaży Info-Bazy. – Doświadczają jej codziennie, stosując nasze oprogramowanie w swojej pracy. Ich zadowolenie to dla nas najsilniejszy bodziec, by jeszcze bardziej rozwijać nasze produkty.Zobacz certyfikat

dodano: 2009-05-27 20:26Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.