.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Obliczając płacę za urlop, należy wyłączyć kwotę wyrównania do pensji minimalnej

Od 3 listopada obowiązywać będzie rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 8 października 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Indywidualne Programy Rehabilitacji i Pomoc Indywidualna po zmianach w rozporządzeniu o ZFRON

6 listopada br. – szkolenie w Bydgoszczy
zobacz więcej »


Ewidencja czasu pracy czytnikiem odcisków palców
 
Planujemy zakupić urządzenie do ewidencji czasu pracy za pomocą czytników odcisków palców. Czy taki sposób rejestrowania godzin wejść i wyjść pracowników jest dopuszczalny z punktu widzenia ustawy o ochronie danych osobowych? Czy mogą się z tym wiązać jakieś problemy?
zobacz więcej »


Rząd będzie zmieniał VAT

Jak pisze Rzeczpospolita, w ciągu dwóch najbliższych lat wzrośnie limit obrotów uprawniający do zwolnienia od podatku.
zobacz więcej »


Nie za każdą niewyjaśnioną absencję grozi dyscyplinarka

Rozstaniesz się bez wypowiedzenia z podwładnym, który w ogóle nie usprawiedliwił swojej nieobecności. Ale nie wtedy, gdy tylko się spóźnił z wytłumaczeniem – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pracownik po ciężkim wypadku wraca do pracy

Pracownik uległ wypadkowi w miejscu pracy, w wyniku którego doznał poważnych obrażeń. Został uznany za osobę niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym (na rok). Po rekonwalescencji zgłosił się do pracy, ale nie może wykonywać dotychczasowych zadań. Co może zrobić jego pracodawca?
zobacz więcej »


Ostatni moment na umowę z audytorem

Podmioty zobowiązane do badania sprawozdań finansowych określone zostały w art. 64 ustawy o rachunkowości są to banki, zakłady ubezpieczeń oraz zakłady reasekuracji, jednostki działające na podstawie przepisów o obrocie papierami wartościowymi oraz przepisów o funduszach inwestycyjnych, jednostki działające na podstawie przepisów o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, spółki akcyjne, z wyjątkiem spółek będących na dzień bilansowy w organizacji – pisze Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Policjanci i żołnierze będą dłużej pracować na emeryturę

Od 2011 roku policjanci i żołnierze będą przechodzić na wcześniejsze emerytury co najmniej po 20 latach służby, otrzymując około 40-45 proc. uposażenia – pisze Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Zleceniobiorcy nie trzeba wysyłać do lekarza

Zawierając z daną osobą umowę cywilnoprawną, nie mamy wobec niej takiego zakresu praw i obowiązków jak względem pracownika. Nie oznacza to jednak całkowitej swobody w zatrudnieniu.
zobacz więcej »


Na wyższej diecie skorzystają pracownik i ZUS

Jeśli zapewnisz na wyżywienie w krajowej podróży służbowej 100 zł dziennie, od 77 zł zapłacisz podatek i składki. Tylko 23 zł jest bowiem wolne od tych obciążeń.
zobacz więcej »


Dotacja na własną firmę

Warunkiem uzyskania dotacji umożliwiającej założenie własnej firmy jest zakwalifikowanie projektu, przejście etapu szkoleniowego, w trakcie którego przygotowywany jest biznesplan, oraz formalne założenie firmy. Takie wymogi wynikają z unijnego programu „Kapitał ludzki”, wobec kandydatów na przedsiębiorców.
zobacz więcej »

dodano: 2009-10-29 11:25Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.